Mgr. Jiří Ulvr

44 let, starosta Studence od roku 2006, původní povolání prodejní zástupce, ženatý, tři děti

Motto: Věřit tomu co dělám.

Vzdělání: Vysoká škola regionálního rozvoje – Regionální rozvoj, Meziregionální akademie řízení personálu - Ekonomika a personální management

Předchozí zaměstnání: prodejní zástupce

Rodina: ženatý, děti: Kristýna, Eliška, Šimon

Zájmy: sport všeho druhu, kultura, památky, příroda, hudba, vaření

Proč podporuji a kandiduji za SLK: V tomto politickém hnutí jsou lidé, které znám a kteří mají hodně společného jako já. Všichni známe problémy venkova, a jelikož každý den řešíme podobné věci ve svých obcích a potřeby lidí známe nejblíže, přál bych si tento veřejný zájem našich občanů přenést na vyšší úroveň.

Co se Vám ve Vaší obci povedlo, čeho si ceníte, z čeho máte radost ve vztahu ke své obci: Ve Studenci se v poslední době podařily vystavět, zmodernizovat, opravit a zateplit téměř všechny objekty ve vlastnictví obce (ZŠ Studenec, MŠ Studenec, MŠ Zálesní Lhota, Obecní úřad, Zdravotní středisko,…..). Poslední nedotknutou stavbou zůstává pečovatelský dům, na který se však zpracovává projekt a jeho nová podoba by mohla přijít na svět již v roce 2018. Podařilo se vybudovat víceúčelové hřiště, přírodní amfiteátr, nové chodníky i nové úseky veřejného osvětlení.

Nejvíce si cením toho, že naše obec je i přes tyto rozsáhlé investice (přesahující 80 000 000,- Kč), bez jakéhokoli úvěrového zatížení.

Velikou radost mám i z dalších ocenění, díky kterým se zvýšila prestiž naší obce. Do historie se jistě zapíše rok 2012, kdy jsme v krajském kole soutěže Vesnice roku získali „zlatou stuhu“ a stali se tak nejlepší obcí Libereckého kraje, v rámci celé České republiky jsme pak zanechali jeden z nejlepších dojmů. Věcí kolem nás je opravdu hodně, radost je pochopitelně i z celkové rekonstrukce silnice vedoucí přes naši obec, která trvala více jak dva roky.

Jak funguje spolupráce obce/kraj – proč jsou důležité krajské volby pro chod obcí. V posledních letech se spolupráce a přístup pracovníků krajského úřadu výrazně posunul vpřed. Přístup jednotlivých odborů je na úrovni, kterou nám závidí kolegové z jiných krajů naší republiky. Vše umocňuje pravidelné setkávání krajských radních a vedoucích odborů se starosty, kde se případné problémy vyřeší na místě. Krajské volby jsou důležité, jelikož si sami můžeme říci a ukázat jak chceme, aby náš kraj fungoval. Určujeme si sami své potřeby pro území, kde žijeme a máme tak větší šanci si prosadit zájmy pro svůj region. Netvoříme politiku celé republiky, pouze našeho nejbližšího domova.