Josef Horinka

47 let, od roku 2012 starosta Hrádku nad Nisou, 25 let předseda fotbalového oddílu TJ Slovan Hrádek n. N., ženatý

Moto: Neříkej, že to nejde, raději řekni, jak to jde, aneb když se mluví o nemožnostech, hledej možnosti.

Vzdělání: magisterské – Metropolitní univerzita Praha, pobočka Liberec – veřejná správy a evropská studia

Předchozí zaměstnání: technik Výroba stuh-ELAS s.r.o. Hrádek nad Nisou

Rodina: ženatý, ZATÍM bezdětný

Zájmy: má práce, sport, kolo, turistika 

Proč podporuji a kandiduji za SLK: Lidé na kandidátce SLK jsou převážně starostové obcí a měst Libereckého kraje, kteří jsou dnes zvyklí, se svojí prací zodpovídat obyvatelům těchto města obcí a mají jen ty nejlepší zkušenosti s řízením „svých“ měst a obcí, proto jsem přesvědčený, že tito lidé jsou pro krajskou politiku těmi nejlepšími, kteří se stejně jako pro svá města a obce, dokáží angažovat a pracovat pro Liberecký kraj.

Co se Vám ve Vašem městě obci povedlo, čeho si ceníte, z čeho máte radost ve vztahu ke svému městu: Daří se vyvážený rozvoj celého města, ať už v práci pro děti, mladé lidi, rodiny s dětmi, seniory apod. připravujeme projekt výstavby objektu pro dětskou skupinu-jesle stejně jako projekt domu seniorů, podařilo se opravit všechny mateřské a základní školy rozvíjíme sportoviště, řešíme nové chodníky, daří se postupně opravovat komunikace v majetku města.

Jak funguje spolupráce obce/kraj – proč jsou důležité krajské volby pro chod obcí. Spolupráce funguje na relativně slušné úrovni, nicméně neustále je co zlepšovat.