Jaroslav Demčák

38 let, starosta Hejnic od roku 2014, místostarosta v letech 2006 – 2014, původní povolání učitel

Motto: Pomáhej ostatním, když tě požádají, protože nikdy nevíš, kdy je budeš žádat o pomoc ty...

Vzdělání: střední odborné s maturitou a doplňkovým pedagogickým vzděláním na vysoké škole

Předchozí zaměstnání: učitel odborného výcviku, Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant, pracoviště Hejnice, obor dřevorubec

Rodina: rozvedený, bezdětný

Zájmy: sport, kultura, hudba, média

Proč podporuji a kandiduji za SLK: chci podpořit uskupení, které konečně myslí na lidi a obce v Libereckém kraji a ne jen na stranické příkazy a malé domů. Osobně vím, že 4 roky ve vedení je strašně málo, takže na další posun k lepšímu je třeba alespoň dvou volebních období. Jsem rád, že město s vedením komunikuje, ať již díky novějším postupům a možnostem nebo jiným přístupem vedení. 

Co se Vám ve Vašem městě obci povedlo, čeho si ceníte, z čeho máte radost ve vztahu ke svému městu: Kladně hodnotím úspěšně zvládnuté a dokončené dva největší projekty v posledních letech města – zateplení základní školy a výstavba poslední etapy kanalizace ve městě, oboje v jednom roce se svými zvláštnostmi v podobě dotačních podmínek. Dále jsem moc rád, že všechno tohle se děje bez nutnosti použít jakýkoliv úvěr pro město a financujeme to z naspořených prostředků.

Jak funguje spolupráce obce/kraj – proč jsou důležité krajské volby pro chod obcí. Osobně mi připadá, že tak blízko k vedení kraje jsme jako obec neměli nikdy v minulých 3 volebních obdobích, kdy tu vládli jak lidi z ODS, tak z ČSSD. Proto je vidět spoustu pozitivních změn ve fungování kraje a obcí. Vždyť kde jinde je možnost přímo kontaktovat hejtmana nebo jednotlivé náměstky se svým problémem nebo žádostí a moci se o tom pobavit. O spoustě věcí rozhoduje kraj pro obce a občany, proto jsou krajské volby velmi důležité, neboť si zde rozhodujeme vlastně o sobě sama a ne o vyslancích do Prahy, kde stejně nakonec rozhodují veliká města a kraje.