Ing. Radek Lípa

36 let, starosta Zákup od roku 2010, původní povolání lesník, myslivec, jedno dítě

Jsem rád, že se městu Zákupy daří čerpat finance z dotačních programů a investovat tyto prostředky do oprav majetku města. Stejně tak Liberecký kraj v poslední době čerpá mnoho prostředků z dotací. Na rozvoji kraje je to znát i u nás. Českolipsko už není jen ten region dole.

Starostové pro Liberecký kraj je hnutí spojené z lidí, kteří již něco dokázali a mají zkušenosti. Mluví za ně výsledky v jejich městech a obcích. A právě takoví lidé by měli vést i Liberecký kraj. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta je člověk, který se nebojí jít mezi lidi a poslechnout si jejich názor. Řeší problémy i té nejmenší obce a dokáže se problémům občanů kraje postavit čelem, nejsou mu lhostejné a dokáže je vyřešit.

V současné době řeší město Zákupy severozápadní obchvat města, který odkloní dopravu, hlavně tranzitní, mimo historický střed Zákup. Otevřenost, vstřícnost a ochota pomoci, to jsou aspekty, se kterými jsem se setkal při svých jednáních se zástupci Libereckého kraje. A byl bych rád, kdyby to pokračovalo. Starostové pro Liberecký kraj jsou pro mě jistotou, že ochota pracovat pro kraj, pro obce a pro občany bude pokračovat.