Mgr. Josef Šimek

39 let, starosta Lomnice nad Popelkou od roku 2014, místostarosta v letech 2006 – 2014, původní povolání učitel, ženatý, dvě děti

Vždy se snaž udělat vše tak, abys mohl každému pohlédnout zpříma do očí.

Vzdělání: Magisterské studium na vysoké škole - Univerzita Karlova, Pedagogická fakulta.

Předchozí zaměstnání: V současnosti starosta, předtím dvě volební období místostarosta a úplně na začátku učitel na ZŠ T. G. Masaryka v Lomnici nad Popelkou.

Rodina: Ženatý, dvě děti.

Zájmy: historie, divadlo, sport

Proč podporuji a kandiduji za SLK: Myslím, že vedení Libereckého kraje ušlo za poslední 4 roky zase pořádný kus cesty, někdy náročné a nepříjemné, ale povětšinou se zdviženou hlavou a čistým štítem. Bylo mi ctí být u toho a v tuto chvíli nevidím důvod proč to měnit. Chci-li tedy, aby to takto pokračovalo i nadále, je vhodné pro to také něco udělat.

Jak funguje spolupráce obce/kraj – proč jsou důležité krajské volby pro chod obcí.  Za tu dobu, co jsem ve vedení obce se samozřejmě vztah mezi městy a krajem vyvíjel. Ne vždy bylo vše ideální, ale myslím, že ani ne zcela špatné. Obecně lze říci, že vždy záleží na lidech a myslím, že to se za poslední roky daří. Kraj obsazuje úřednická místa profesionály a na chodu úřadu je to znát.

Ať chceme nebo ne, jsme součástí jednoho kraje a byť to není vždy tak vidět, i vedení kraje má vliv na naše města a obce. Proto si myslím, že stejně jako je tomu v komunálních volbách, je jen na nás, kdo nás bude zastupovat a jaký vliv to na nás bude nakonec mít, jak se nám bude dařit.