Lena Mlejnková

41 let, od roku 2015 starostka Semil, v předchozím období místostarostka, od roku 2012 krajská zastupitelka, již 20 let dobrovolná hasička, vdaná, dvě děti

Moto: Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš. (Forrest Gump)

Vzdělání: Středoškolské s maturitou, technolog chemické výroby. V současné době studuji na Metropolitní univerzitě Praha v Liberci, obor Veřejná správa.

V současné době starostka města Semily, zastupitel města Semily od roku 2006, Od roku 2010 až 2014 místostarostka.

Předchozí zaměstnání: Nemocnice v Semilech. Krajský zastupitel od roku 2012 do současnosti, místopředsedkyně Kontrolního výboru, tři roky předsedkyně DR KNL a.s.

Zájmy: Snažím se na koníčky najít čas, kterého moc nezbývá, ale moje rodina a přátelé mě udržují v pohybu. Skvělé jsou výlety do okolí, na kolech nebo pěšky. Dobrovolný hasič jsem již 20 let, je to bezva parta lidí, se kterými je prima trávit čas. Mou velkou zálibou jsou knihy. Knihy papírové, knihy tlusté a hlavně napínavé, dobrodružné a s dobrým koncem. Práce pro město a kraj mě naplňuje a baví a považuji ji za svůj koníček.

Proč podporuji a kandiduji za SLK: Svých kolegů z SLK si moc vážím a myslím. Jejich a doufám i mé zkušenosti nám pomáhají se dobře a odpovědně starat o náš kraj. Máme ještě mnoho nápadů a práce před sebou a já bych byla velice ráda, pokud bychom v ní mohli pokračovat.

Co se Vám ve Vašem městě obci povedlo, čeho si ceníte, z čeho máte radost ve vztahu ke svému městu: Snažíme se starat o naše krásné město, obnáší to nejen investice a rozvoj, ale také každodenní práci v drobnostech. Úklid města, kvetoucí záhony, skvělé školy, sportovní zázemí a zdravotnictví. Čeho si cením, jsou kolegové, jak zastupitelé Volby pro Semily, tak zaměstnanci městského úřadu, kteří odvádějí skvělou práci. Také si moc cením podpory své rodiny, bez které by to nebylo možné. Radost mám vždy, když se nám podaří dokončit nějaký projekt, ať je to zateplení budovy, opravy silnic, herní prvky na hřišti a mnoho dalšího.

Jak funguje spolupráce obce/kraj – proč jsou důležité krajské volby pro chod obcí. Spolupráce kraje a měst a obcí je v tomto volebním období skvělá. V minulosti tomu tak nebylo. Z vlastní zkušenosti jako místostarostka města Semily si uvědomuji, jaký byl problém se vším a neexistovalo spravedlivé a otevřené hospodaření kraje. Oceňuji a velmi bych vyzdvihla komunikaci kraje s městem a také spolupráci. Je možno se na kraj obrátit s problémy a vždy jsou řešeny. Města a obce jsou součástí Libereckého kraje a proto jsou krajské volby velice důležité. Každý tak může svým hlasem ovlivnit, jak se nám bude ve městě a obcí žít.