Ing. Eva Burešová

39 let, od roku 2010 starostka města Doksy, od roku 2012 krajská zastupitelka, od roku 2016 předsedkyně dozorčí rady Nemocnice s poliklinikou v České Lípě, předchozí povolání ředitelka Obecně prospěšné společnosti Máchovo jezero, dvě děti

Proč kandiduji za Starosty a nezávislí?
Kandiduji, abych podpořila kolegyně a kolegy jichž si vážím a jejichž zkušenosti především z řízení obcí a měst jsou významnou výhodou pro dobrý výkon pozice v poslanecké sněmovně. Starostové se nemají za co schovávat a účty za svá rozhodnutí i činy skládají občanům každý den.

Co se Vám povedlo?
Povedlo se mi v roce 2014 obhájit post starostky, lépe řečeno, povedlo se našemu uskupení získat v druhých komunálních volbách větší podporu voličů, než-li při prvních. Stejně tak se to podařilo při krajských volbách Starostům pro Liberecký kraj. Důvěra voličů, která má stoupající tendenci je nejlepší ocenění, které lze jako veřejný činitel získat. Je to soubor malých i větších činů i rozhodnutích.
Jako starostka jsem ráda, že se nám poměrně úspěšně daří získávat dotace z fondů Evropské unie, ať již na modernizaci městského majetku, tak naposledy téměř 40 mil na rekonstrukci zámku, který se městu Doksy podařilo získat od Libereckého kraje a i s nízkým městským rozpočtem zachraňovat a ožívat tuto významnou regionální památku. Určitě také stojí za zmínku postupná revitalizace zdravotního střediska, obnova a rozšíření městské zeleně, ale také zvýšení kulturního života ve městě.
Z pozice krajské zastupitelky a členky dozorčí rady nemocnice mě těší výrazná podpora rozvoje Českolipské nemocnice. Modernizací prochází nejenom budovy, ale také technologie, v neposlední řadě je to i kvalitní zdravotní personál, který se zpět vrací do této dříve okresní nemocnice.

Proč jít k parlamentním volbám a proč volit STAN?
Všichni jsme součástí většího celku. Ať chceme či nechceme politika země významně ovlivňuje naše životy. Vím, že spousta z nás ztratila naději ve slušné chování vrcholových politiků a vůbec v jejich výsledky. Ale Starostové jsou právě ti, kteří jsou prověření vámi, voliči obcí a měst. Mají zkušenosti s obdobnou správou veřejného financování a veřejných problémů. Jsou nyní ochotni opustit své obce a města, aby svým obcím a městům pomohli, protože i my starostové potřebujeme od vlády pomoc – s lepší a dostupnější zdravotní péči, s dopravou, s opravenými silnicemi, s kvalitními školami, s novými zaměstnavateli i malými živnostníky, tolik důležitými pro život na obcích. Starostové se nemusí dva roky ve sněmovně rozkoukávat, vědí, co se od nich čeká, vědí, do čeho jdou a vědí, že to nebude jednoduché. Za to si jich vážím a fandím jim a díky nim věřím, že bude líp. Dejme Starostům a nezávislým šanci.