PŘEHLEDNĚ: Kandidátky do voleb v jednotlivých krajích

Zdroj: zpravy.iDNES.cz

Květnové parlamentní volby se blíží, strany zveřejnily programy, rozjely kampaně a odevzdaly kandidátky. Podívejte se na přehledný seznam jednotlivých krajů, kdo s kým se utká o křesla v Poslanecké sněmovně.

Češi měli původně k urnám vyrazit už v říjnu. Přípravy voleb ale zkomplikovala stížnost poslance Miloše Melčáka, který napadl způsob jejich vyhlášení. Ústavní soud mu pak dal za pravdu a říjnové volby zrušil.

Nekonal se ani listopadový termín. ČSSD totiž odmítla podpořit návrh na rozpuštění Sněmovny, které by umožnilo předčasné volby. Šéf ODS Mirek Topolánek se kvůli tomu vzdal poslaneckého mandátu.

Češi se tak před volební komise, aby vybrali nových 200 poslanců a rozhodli o tom, která strana sestaví vládu a povede zemi další čtyři roky, vypraví až v řádném květnovém termínu.

Podívejte se na přehled kandidátů hlavních stran. Vybrali jsme všechny parlamentní strany a strany.

 

TOP 09 a Věci veřejné, které mají podle několika průzkumů velkou šanci na vstup do Poslanecké sněmovny. Z každé strany jsme uvedli lídra a další čtyři místa na kandidátce.

Praha

ODS   David Vodrážka   další místa:  Pavel Bém, Jana Černochová, Boris Štastný, Jiří Janeček

ČSSD   Martin Pecina   další místa:  Petr Hulinský, Miroslav Svoboda, Gabriela Kalábková, Karel Klíma

KSČM   Jiří Dolejš   další místa:  Marta Semelová, František Beneš, Petr Šimůnek, Dagmar Gušlbauerová

KDU-ČSL   Jana Hybášková   další místa:  Marián Hošek, Zuzana Jelenová, Tom Philipp, Jan Wolf

SZ   Ondřej Liška   další místa:  Zuzana Drhová, Jiří Hromada, Petra Kolínská, Ondřej Mirovský

TOP 09   Karel Schwarzenberg   další místa:  Stanislav Polčák, Václav Kubata, Daniel Korte, František Laudát

Věci veřejné   Radek John   další místa:  Karolína Peake, Vít Bárta, Kamil Jankovský, Jiří Vejmelka

 

Středočeský kraj

ODS   Petr Bendl   další místa: Petr Tluchoř, Marek Šnajdr, Ivan Fuksa, Miroslav Jeník

ČSSD   Milan Urban   další místa:  David Rath, Richard Dolejš, Jan Hamáček, Jaroslav Vandas

KSČM   Stanislav Grospič   další místa:  Miloslava Vostrá, Jan Klán, Jiřina Fialová, Pavel Jetenský

KDU-ČSL   Lenka Ptáčková Melicharová   další místa:  Karel Kroupa, Vlasta Roubíková, Věra Jourová - EDS, Jan Jelínek

SZ   František Pelc   další místa:  Jiří Janata, Stanislava Drahuská, Lukáš Tůma, Martin Mach

TOP 09   Miroslav Kalousek   další místa:  Jiří Besser, Jan Smutný, Luděk Jeništa, Helena Langšádlová

Věci veřejné   Kateřina Klasnová   další místa:  Radim Vysloužil, Marek Kukrle, Václav Navrátil, Daniela Göttelová

 

Pardubický kraj

ODS   Daniel Petruška   další místa: Jiří Čepelka, Ladislav Libý, Josef Ošťádal, Josef Janeček

ČSSD   Miroslav Váňa   další místa:  Václav Neubauer, Ladislava Zelenková, Ludmila Navrátilová, Petr Škvařil

KSČM    Václav Snopek   další místa:  Jaroslav Fišer, Jitka Gruntová, Květa Končická, Radim Fülle

KDU-ČSL   Roman Línek     další místa:  Věra Luxová, Marie Jílková, Pavel Šotola, Petr Šilar

SZ   Lucie Horváthová   další místa:  Jan Linhart, Jiří Malík, Jitka Dosoudilová, Jan Novák

TOP 09   Pavel Severa   další místa:  Jaroslav Zedník, Jiří Skalický, Robert Vokáč, Jana Ponocná

Věci veřejné   Miroslav Petráň   další místa:  Michal Pavel, Čestmír Horák, Štěpánka Fraňková SNK-ED, Jitka Loskotová

 

Královéhradecký kraj

ODS   Jozef Kochan   další místa: Petr Štěpánek, Zdeněk Lhota, Pavel Staněk, David Kafka

ČSSD   Hana Orgoníková     další místa:  Vladimíra Lesenská, Robin Böhnisch, Vladimír Soběslav, Jana Třešňáková

KSČM   Soňa Marková     další místa:  Milan Špás, Otakar Ruml, Jaroslav Divíšek, Jiří Gangur

KDU-ČSL   Cyril Svoboda   další místa:  Jiří Vitvar, Jiří Veselý, Zbyněk Vobořil, Vladimír Derner

SZ   Jiřina Šiklová   další místa:  Jiří Kulich, Monika Štayrová, Jan Balcar, Martin Věchet

TOP 09   Leoš Heger   další místa:  Josef Cogan, Jiří Oliva, Milan Sommer, Miroslav Sazeček

Věci veřejné   Jan Hrdina   další místa:  Jiří Štětina, Jan Zechovský, Roman Komeda, Ivana Bezdíčková

 

Liberecký kraj

ODS    Zdeněk Mach   další místa: Tomáš Hasil, Karel Dlouhý, Jaroslav Švehla, Jindřich Wurm

ČSSD   Pavel Ploc   další místa:  Cyril Zapletal, Michal Kraus, Radek Polma, Martina Rosenbergová

KSČM   Marie Nedvědová     další místa:  František Pešek, Dana Lysáková, Věra Picková, Stanislav Mackovík

KDU-ČSL    Roman Kumpošt     další místa:  Jan Svoboda, Jaromír Dolanský, Milan Bulíř, Václav Nosek

SZ   Martina Pokorná   další místa:  David Václavík, Jiří Hušek, Lenka Polívková, Monika Rejnartová

TOP 09   Václav Horáček   další místa:  Hana Maierová, Robert Korselt, Martin Půta, Jiří Vosecký

Věci veřejné   Petr Skokan   další místa:  Pavel Žur, Petr Černý, Anna Švejdová, Bohuslav Kabátek

 

Ústecký kraj

ODS   Petr Gandalovič   další místa: Ivana Řápková, Jiří Šulc, Jan Kubata, Ladislav Chlupáč

ČSSD   Jiří Paroubek   další místa:  Jiří Šlégr, Jaroslav Krákora, Josef Tancoš, Petr Benda

KSČM    Josef Šenfeld   další místa:  Zdeněk Maršíček, Gabriela Hubáčková, Václav Beneš, Oldřich Bubeníček

KDU-ČSL    František Růžička     další místa:  Eva Čenkovičová, Václav Jára, Hana Nováková, Tomáš Chaloupek

SZ    Martin Bursík   další místa:  Přemysl Rabas, Irena Moudrá Wünschová, Vladimír Buřt, Václav Červín

TOP 09   Jaromír Drábek   další místa:  Josef Bakeš, Pavel Boček, Petr Liška, Zuzana Faltysová

Věci veřejné   Milan Šťovíček   další místa:  David Kádner, Josef Horváth, Majdalena Jelínková, Ondřej Martínka

 

Karlovarský kraj

ODS   Miloš Patera   další místa: Lubomír Suk, Tomáš Linda, Jan Bureš, Ellen Volavková

ČSSD    Jaroslav Fiala   další místa:  Jakub Pánik, Tomáš Svoboda, Zdeněk Berka, Vladimír Hartmann

KSČM    Pavel Hojda   další místa:  Jaroslav Businský, Jiří Holan, František Jurčák, Jan Tancibude

KDU-ČSL    Pavel Svoboda   další místa:  Marek Poledníček, Olga Haláková, Radek Matuška, František Hromada

SZ   Tomáš Kubát   další místa:  Milan Gebouský, Štěpánka Bergerová, Petr Němec, Radan Večerka

TOP 09   Josef Malý   další místa:  Petr Zahradníček, Rudolf Chlad, Věra Pechmanová,Jaromír Dvořák

Věci veřejné   Dalibor Sadovský   další místa:  Tibor Minca, František Weiss, Roman Wiesner, Jana Suchá

 

Plzeňský kraj

ODS   Jiří Pospíšil   další místa: Jiří Papež, Josef Varga, Jaroslav Salivar, Stanislava Duchková

ČSSD   Václav Votava   další místa:  Václav Šlajs, Václav Koubík, Igor Jakubčík, Zdeněk Honz

KSČM   Karel Šídlo   další místa:  Jiří Valenta, Ivana Levá, Zdeňka Lišková, Josef Švarcbek

KDU-ČSL   Jiří Lodr   další místa:  Jiří Šedivý, Jiří Jukl, Stanislav Antoš, Petr Náhlík

SZ   Martin Marek   další místa:  Monika Králíková, František Nerad, Věra Trhlíková, Martin Hyťha

TOP 09   Jaroslav Lobkowicz   další místa:  Marek Ženíšek, Michal Janek, Věra Tomaierová, Jan Fluxa

Věci veřejné   Jaroslav Škárka   další místa:  Vilma Němcová, Martin Ščepka, Pavel Hlávka, Helena Jehlíková

 

Jihočeský kraj

ODS   Jan Bauer   další místa: Václav Baštýř, František Dědič, Jan Špika, Otomar Gottstein

ČSSD   Vítězslav Jandák   další místa:  Vlasta Bohdalová, Jan Babor, Karel Kratochvíle, Rudolf Vejskrab

KSČM   Vojtěch Filip   další místa:  Petr Braný, Vítězslava Baborová, Alena Nohavová, Stanislav Sedláček

KDU-ČSL   Jaromír Talíř   další místa:  Rudolf Vodička, Josef Kalbáč, Jan Bartošek, Marie Hrdinová

SZ   Alois Pavličko   další místa:  Pavel Buček, Eva Bazalová, Libor Lev, Vojtěch Ostrowski

TOP 09   Vlasta Parkanová   další místa:  Karel Tureček, Zdeněk Bezecný, Vladimír Pavelka, Svatava Kopečková

Věci veřejné   Viktor Paggio   další místa:  Jiří Mach, Ludmila Maršíková, Jiří Lexa, Vladimír Šmol

 

Jihomoravský kraj

ODS   Mirek Topolánek   další místa:  Václav Mencl, Pavel Suchánek, Walter Bartoš, David Šeich

ČSSD   Bohuslav Sobotka   další místa:  Jeroným Tejc, Ivan Ohlídal, Ladislav Skopal, Roman Sklenák

KSČM   Zuzka Bebarová-Rujbrová   další místa:  Miroslav Grebeníček, Vojtěch Adam, Augustin Forman, Ivo Pojezný

KDU-ČSL   Stanislav Juránek   další místa:  Jiří Koliba, František Adamec, David Macek, Jiří Němec

SZ   Jana Drápalová   další místa:  Mojmír Vlašín, Zuzana Benešová, Michal Staněk, Jiří Matuška

TOP 09   Anna Putnová   další místa:  Jan Husák, Jaroslava Schejbalová, Jana Krutáková, Rom Kostřica

Věci veřejné   Josef Dobeš   další místa:  Michal Babák, Otto Chaloupka, Martin Jan Stránský, Petra Quittová

 

Moravskoslezský kraj

ODS   Pavel Drobil   další místa: Jaroslava Wenigerová, Igor Svoják, Zbyněk Stanjura, Jaroslav Krupka

ČSSD   Lubomír Zaorálek   další místa:  Alfréd Michalík, Dana Váhalová, Václav Klučka, Ladislav Velebný

KSČM    Kateřina Konečná   další místa:  Miroslav Opálka, Ivan Strachoň, Milada Halíková, Dagmar Valášková

KDU-ČSL   Jiří Carbol     další místa:  Josef Vícha, Lukáš Curylo, Marek Plawny, Jaroslav Šula

SZ   Ladislav Vrchovský   další místa:  Eva Szwedová, Jiří Dlabaja, Pavla Brady, Petr Orel

TOP 09   Pavol Lukša   další místa:  Ludmila Bubeníková, Renáta Witoszová, Václav Mores, Jaroslav Dembinný

Věci veřejné   Kristýna Kočí   další místa:  Jiří Rusnok, Jana Drastichová, Zdeněk Havlík, Vladimír Polák

 

Olomoucký kraj

ODS   Ivan Langer   další místa: Radim Fiala, Zdeněk Boháč, Petr Krill, Lubomír Žmolík

ČSSD   Miloslav Vlček     další místa:  Roman Váňa, Jiří Krátký, Jiří Zemánek. Pavel Němec

KSČM   Alexander Černý     další místa:  Josef Nekl, Jaroslav Šlambor, Zdeněk Švec, Jaroslav Opršal

KDU-ČSL   Pavel Horák     další místa:  Marian Jurečka, František John, Jaroslav Fidrmuc, Milena Novotná

SZ   Tomáš Hradil   další místa:  Danuše Pelikánová, Roman Haken, Martin Kolařík, Radim Klvaňa

TOP 09   Jitka Chalánková   další místa:  Ivo Vykydal, Bořivoj Šarapatka, Roman Šťastný, Radek Brázda

Věci veřejné   Lenka Andrýsová   další místa:  Dagmar Navrátilová, Lukáš Vlček, Martin Kovář, Richard Obšil

 

Vysočina

ODS    Miroslava Němcová   další místa: Vladimír Hink, Milan Šmíd, Simona Kafoňková, Jan Tecl

ČSSD   František Bublan   další místa:  Karel Černý, Petr Zgarba, Marie Rubišarová Medová, Jitka Průžová

KSČM   Pavel Kováčik     další místa:  Milan Bičík, Marie Rusová, Ladislav Vejmělek, Pavel Hodáč

KDU-ČSL    Jan Kasal     další místa:  Tomáš Preininger, Luboš Kliment, Milan Linhart, Miroslav Houška

SZ   Tomáš Hermann   další místa:  Daniela Retková, Jiří Urban, Irena Wagnerová, Michal Jakeš

TOP 09   Ladislav Jirků   další místa:  Vlastimil Bařinka, Horymír Kubíček, Lenka Arnotová, Jiří Blažek

Věci veřejné   Josef Novotný   další místa:  Jana Pařízková, Stanislav Wasserbauer, Hana Žáková, Petr Hladík

 

Zlínský kraj

ODS   Petr Nečas   další místa: Pavel Svoboda, Jaroslav Plachý, Tomáš Úlehla, Miroslav Šindelář

ČSSD   Zdeněk Škromach   další místa:  Josef Smýkal, František Novosad, Antonín Seďa, Miroslava Strnadlová

KSČM    Vladimír Koníček   další místa:  Vladimír Místecký, Lukáš Kollarčík, Vítězslav Lapčík, Ludmila Štaudnerová

KDU-ČSL    Michaela Šojdrová     další místa:  Daniel Fojtů, Pavel Studeník, Ludvík Hovorka, Zdislava Odstrčilová

SZ    František Šulgan   další místa:  Olga Groschlová, Vilém Jurek, Věra Stojarová, Jakub Popovský

TOP 09   Petr Gazdík   další místa:  Evžen Uher, Alena Hanáková, Stanislav Pavelec, Jarmila Číhalová

Věci veřejné   Martin Vacek   další místa:  Jiří Mikl, Miroslav Malchar, Lukáš Majda, Vojtěch Pešina

Tento web používá cookies pouze pro měření návštěvnosti