Aktivně podpoříme Petra Pavla v kandidatuře na prezidenta republiky

Tisková zpráva Starostů pro Liberecký kraj

Hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK) se rozhodlo jednomyslně podpořit Petra Pavla v druhém kole prezidentských voleb. V následujících dnech tak po celém Libereckém kraji podpoříme Petra Pavla formou billboardů, plakátů na výlepových plochách, inzerátů v denním tisku a na našich účtech na sociálních sítích. Za tím účelem se hnutí SLK zaregistrovalo u Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran jako třetí osoba.

Klid a rozvaha Petra Pavla během celé prezidentské kampaně jsou pro nás příslibem, že v případě jeho zvolení prezidentem republiky výraznou měrou přispěje ke spojení v této chvíli tolik rozdělené společnosti,“ dodává Martin Půta předseda SLK. „Zaujala mě také nedávná návštěva Petra Pavla v Ústí nad Labem, kterou zároveň považuji za jasný signál, že dosud opomíjené regiony nezůstanou stranou jeho zájmu. Bez ekonomického a společenského rozvoje regionů nemůže nikdy dojít k jednotě v naší zemi.

To je v ostrém protikladu s vystupováním druhého kandidáta Andreje Babiše, který svým agresivním chováním a cílenými dezinformacemi záměrně podkopává samou podstatu demokratického zřízení naší země. Navíc svým jednáním dále rozděluje už tak nejednotnou společnost a v případě jeho zvolení by se tento negativní trend ještě dále prohluboval. Nemluvě o celé řadě zavádějících a jednoznačně nepravdivých informací, které Andrej Babiš uvádí ve své předvolební kampani.

Mezi ně patří i jeho inzeráty o údajné pomoci občanům Libereckého kraje. Přitom ani jeden ze slibů, které jako premiér učinil během své návštěvy Libereckého kraje v roce 2018, nebyl splněn. Ať už se jedná o podporu stavby liberecké nemocnice miliardou korun, prosazení rychlého železničního spojení mezi Libercem a Prahou, zajištění peněz na obnovu Ralska, obnovu areálu skokanských můstků v Harrachově nebo urychlení výstavby silnice na Frýdlant.

Také s těmito falešnými sliby Andreje Babiše jsme se v rámci našeho aktivního zapojení do prezidentských voleb rozhodli seznámit občany Libereckého kraje. Stane se tak opět formou billboardů, plakátů nebo příspěvků na sociálních sítích. „Myslím, že je na čase, aby se lidé po celém našem kraji dozvěděli, jak dopadly všechny sliby, které jim Andrej Babiš před časem dal,“ říká hejtman a předseda hnutí SLK Martin Půta.

Ve snaze upozornit na nesplněné sliby Andreje Babiše jsme také připraveni podpořit další kolegy ze samospráv po celé republice a dát jim náš koncept a grafiku k dispozici. Jsme přesvědčeni, že podobně lživá kampaň totiž běží i v dalších regionech ČR.

V Liberci 20. ledna 2023
Starostové pro Liberecký kraj

Podpora generála Pavla: Download PDF

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.