Starostové podporují 63 kandidátek

V letošních volbách do obecních zastupitelstev, které se konají 23. a 24. září, podpoří Starostové pro Liberecký kraj (SLK) kandidátky v šedesáti třech městech a obcích, ať už se jedná o přímou nominaci SLK nebo podporu kandidátce, případně jejímu lídrovi.

Jsem rád, že většina našich starostek a starostů se rozhodla pokračovat ve své práci a dále se starat o obyvatele svých obcí a měst i v příštích čtyřech letech. Opakované vítězství v komunálních volbách totiž já osobně považuji za jediné skutečné měřítko úspěšnosti vedení města nebo obce. Všem kandidujícím kolegům přeji hodně sil a úspěchů a těším se na další spolupráci. Věřím, že námi podpořené kandidátky budou podobně úspěšné, jako v roce 2018. Obyvatelům našeho kraje doporučuji jít k volbám a rozhodnout o složení zastupitelstva v jejich městě nebo obci a vystavit tak vysvědčení vedení a zároveň rozhodnout o jejich budoucím směřování“, doplňuje Martin Půta, předseda SLK a hejtman Libereckého kraje.

V roce 2018 podporovali SLK 72 kandidátek, v roce 2014 71 kandidátek. Před čtyřmi lety námi podpořená kandidátka zvítězila v 55 městech a obcích, dalších 10 se umístilo na druhém místě. Celkově jsme od voličů získali 870 612 hlasů a naši kandidáti 504 zastupitelských mandátů. V roce 2014 to bylo 394 390 hlasů a 416 mandátů. V Liberci jsme komunální volby 2018 vyhráli s výsledkem 32,10 % hlasů, v České Lípě hnutí Živá Lípa s našimi zástupci na kandidátce skončilo těsně druhé se ziskem 22,34 % hlasů. Seznam kandidátek, které podporuje hnutí Starostové pro Liberecký kraj v roce 2022, naleznete zde: https://www.starostoveprolibereckykraj.cz/volby-2022/

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.