I Starostové pro Liberecký kraj umí aktivně odpočívat

Netradiční způsob strávení volného času zvolili zástupci kandidátky Starostové pro Liberecký kraj. Pro strávení aktivního odpoledne si vybrali adrenalinové centrum na Kristýně. Navlékli na sebe lana a karabiny a s ochrannými helmami na hlavách se jali zdolat lanovou dráhu umístěnou na stromech. Podle slov starosty města Hrádek nad Nisou Martina Půty, který je zároveň lídrem celého hnutí, je dobré se kromě práce také trochu pobavit. Navíc je samotná příprava kandidátky napínavá a někdy trochu nebezpečná a otestovat si vzájemnou podporu a jištění kolegů na lanové dráze, vidí jako jednu z forem jejich přípravy do letošních krajských voleb. Do korun stromů se nakonec vydalo několik statečných dobrovolníků. Nejmrštnějším ze starostů, který neměl s pokořením lanové dráhy větší problémy byl Mgr. Jan Farský, starosta Semil, který na kandidátce zastupuje Semilsko.

Velký obdiv si zaslouží starosta města Lomnice nad Popelkou Vladimír Mastník, který zpočátku chtěl pouze okusit část dráhy, nakonec statečně šlapal na paty Janu Farskému.

Za zmínku stojí také účast Ing.Stanislavy Silné, která na kandidátce zastupuje Českolipsko a zvládla první dvě překážky lanového centra. Ne všichni zástupci kandidátky se vrhli do tohoto adrenalinového počinu. Podle slov Mgr. Pavla Žura, který kolegům držel palce na pevné zemi, mají ve zdolávání překážek přednost ti, kteří tuto kandidátku vedou, tedy především lídr hnutí Starostové pro Liberecký kraj, Martin Půta. Někteří jedinci tedy zůstali dole pro případ, že pokud by došlo k vážnějšímu zranění některého ze zúčastněných, mohli by eventuálně kandidátku posílit a udržet, aby vyhrála volby do krajského zastupitelstva.

Lanovou dráhu nakonec všichni zúčastnění zdolali bez zranění a voliči se tak nemusí obávat změny, či vyškrtnutí některých jmen na jejich volební kandidátce.

Starostové a místostarostové malých, středních i velkých obcí a měst Libereckého kraje představili svůj volební program a kandidátku letos v červnu. Do podvědomí voličů se mimo jiné dostali i díky svým netradičním aktivitám, jako je složení, nacvičení a nazpívání vlastní hymny, nebo vyzkoušení si několika chemických pokusů na „vlastní kůži“.

Starostové chtějí uspět v podzimních volbách do krajského zastupitelstva a využít svých zkušeností z místní úrovně při prosazování zájmů obyvatel, neziskových organizací, obcí a měst, při rozhodování o budoucnosti Libereckého kraje.

Kontakt pro další informace:

Martin Půta
Mobil: +420 602 490 016
E-mail: starostoveprolibereckykraj@email.cz

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.