Krajští radní propagují sami sebe

zdroj: Mladá fronta DNES/Jan Šebelka

Sociální demokracie vládne Libereckému kraji přesně jeden rok. Přestože loni překvapivě ve volbách zvítězila, nijak překvapivě se nechová. Nemá proč. ODS slibovala ústy svého prohraného lídra, že jim půjde tvrdě po krku, ale zatím to spíš vypadá, jako když hrdliččin hlas zve ku lásce čas. Komunisté spolupracují jako vždy a s každým a tak selanku ruší jen ze zákulisí rachotící zbroj Starostů pro Liberecký kraj, jediná opravdová opozice, jak si říkají. Jejich výkřiky se však ztrácejí v bohorovnosti vítězů, kteří kraj evidentně dál zadlužují, aniž by obyvatel regionu tušil, kam ty peníze vlastně plynou.

Neodvažuji se hodnotit rok socialistické vlády, ale dost podrobně jsem například sledoval po dobu dvanácti měsíců, jak se kraj zajímá o jeden z nejzaostalejších regionů, kterým je Frýdlantský výběžek.

Vzhledem k téměř nulovým mediálním výstupům na toto téma i pečlivému zkoumání zpráv na webu kraje předpokládám, že někteří radní ani neví, kde Frýdlantsko leží. Myslím, že v jiných oblastech to jiné nebude. Z mého pohledu zatím udělali radní kraje nejvíc práce v propagaci sebe sama. Pamatuji se, jak před dvěma roky makal Radim Zika na své předvolební kampaň. Startoval dětské závody, vyjel na Smrk, cosi někomu předal a nechal se fotit s hokejkou. Byl všude a občas jsem měl dojem, že musí mít dvojníka. Jeho mediální producírovaní se zdálo nepřekonatelné, ale ve srovnání s tím, co předvádí celé vedení dnešního kraje, byl pěkný žabař.

Například hejtman Stanislav Eichler. Co ten všechno nestihne! Až mám někdy pocit, že by měl ubrat, neboť my, obyvatelé kraje, za to jeho každodenní honění zřejmě asi nestojíme. Hned je tady, hned v zahraničí, cosi zahájí, aby zas bodře pohovořil s chovateli drobného domácího zvířectva. Ostatně, jeho fotečku, jak drží králíka šampióna za uši, prostě miluju!

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.