STRUČNĚ A JASNĚ

Zdroj: Krajské noviny/Liberecký kraj

* Během loňského roku vyrostlo v regionu rekordní množství bytů. Postaveno bylo téměř patnáct stovek nových bytových jednotek, což je v meziročním srovnání o desetinu více než v roce předcházejícím. Výrazně převažovaly rodinné domy. Loni byla také zároveň zahájena výstavba menšího počtu bytů, zřejmě z důvodu ekonomické krize. Klesající výstavba má pokračovat i letos.

* Spory panují mezi vedením Libereckého kraje a opozicí. Jádrem pudla je půjčka, kterou si ve výši půl miliardy korun chce vzít kraj na opravu svých mostů. To se příliš nelíbí opozici, konkrétně představitelům Starostů pro Liberecký kraj. Tento politický subjekt kritizuje to, že kraj ještě nezačal splácet jeden úvěr a už se vrhá do dalšího. Vedení kraje oponuje, že potřebnou půlmiliardu kraj ve svém rozpočtu najít nemůže.

* V Libereckém kraji je už jasno, které významné osobnosti se poperou o vstup do sněmovny. Největší boj se pravděpodobně odehraje mezi sociálními demokraty, které vede někdejší skokan na lyžích Pavel Ploc a občanskými demokraty pod vedením Zdeňka Macha. Voliči najdou na kandidátkách i jméno bývalého hejtmana Petra Skokana, který je lídrem Věcí veřejných.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.