Je třeba se přizpůsobit trhu, nelpět jen na tradičních výrobcích

Zdroj: Právo/Barbora Silná

LÍDR TOP 09 V LIBERECKÉM KRAJI VÁCLAV HORÁČEK:

Co považujete za nejpalčivější problém Libereckého kraje a jak byste ho řešili?

Velkou výzvou je řešení rostoucí nezaměstnanosti, která je spojena s útlumem sklářského průmyslu. Pro podniky nebo budoucí investory je nutné stanovit si realistické výrobní a prodejní strategie, což v minulosti nebylo pravidlem a což také vedlo k současným problémům sklářského průmyslu. Je potřeba se přizpůsobit trhu a nelpět pouze na tradičních výrobcích.

V Libereckém kraji se v posledních dvou letech výrazně zvýšila nezaměstnanost, svou činnost ukončila řada tradičních firem, jak by se podle vás dalo čelit vysoké nezaměstnanosti?

Velké možnosti jsou v oboru sklářství, který prodělal v minulých letech velký otřes. Je třeba upustit od megalomanských plánů a soustředit se na malé kolekce produktů a silnou orientaci na vývoz včetně zefektivnění výroby. Obecně je také potřeba více kontrolovat práci na černo. Nezbytnou podmínku boje s nezaměstnaností je také zpružnění současné pracovní legislativy. Zejména zlepšení možnosti přijímat do zaměstnání absolventy škol.

Jaké výrobní odvětví považujete za klíčové pro liberecký region tak, aby pomohlo k jeho stabilizaci?

Ze sociálního hlediska musím opět jmenovat sklářský průmysl a také tradiční obory spojené s automobilovým průmyslem. Hospodářská krize se na těchto oblastech velmi podepsala.

Pokud se stanete poslancem, budete usilovat o vznik Krajského soudu v Liberci?

Již v minulosti jsme jako hnutí Starostové upozorňovali na fakt, že v kraji chybí krajský soud. I když je zde samozřejmě pobočka, rád bych se za vznik samostatného Krajského soudu v Liberci zasadil.

Co volební výsledek?

Cílem je získat alespoň jeden mandát, což znamená výsledek okolo 11 procent. Pokud by se nám podařilo získat od občanů více než 13 procent, mohlo by to v ideálním případě vynést zisk dvou mandátů. A to by byl velký úspěch.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.