ANKETA: vyberte nejhezčího politika

Zdroj: nova.cz

Do Sněmovny zasedne spousta nových tváří. Vyberte si nejhezčího politika.

Ve Sněmovně se po volbách představí desítky nových tváří. Víme, že krása a šarm není u zákonodárců na prvním místě a víc by nás měly zajímat jejich zkušenosti, vědomosti a schopnosti, přesto není na škodu, když politik taky dobře vypadá. Když už svoji práci neodvádí na sto procent, aspoň je na co se dívat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Čeští politici nemají styl. Prohlídka jejich šatníků

Politici jako tatínkové a dědečci: jací jsou?

Vybrali jsme pro vás deset sympatických politiků, kteří letos po volbách ve Sněmovně zasednou, a seřadili je podle abecedy. O nejhezčím muži ve sněmovních lavicích už musíte rozhodnout samy.

 

Jan Farský (TOP 09)

Byl na kandidátce TOP 09, ale patří ke Starostům pro liberecký kraj. Narodil se 11. července 1979 v Turnově, vystudoval právnickou fakultu, je svobodný. Doma chová kočku. Mezi jeho zájmy se řadí skauting, paragliding, cestování.

 

Stanislav Grospič (KSČM)

Pětačtyřicetiletý politik absolvoval právnickou fakultu, v roce 2002 byl zvolen poslancem za KSČM, kde je zařazen ve výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Pasivně ovládá ruský, francouzský a polský jazyk. K jeho zájmům patří četba, historie, filozofie, malování.

 

Jan Chvojka (ČSSD)

Dosud téměř neznámý právník z Chrudimi kandidoval na posledním, 19. místě kandidátky ČSSD pro Pardubický kraj. Preferenční hlasy od voličů ho však posunuly do Sněmovny. Devětadvacetiletý politik si myslí, že je to právě kvůli jeho věku.

 

Viktor Paggio (VV)

Narodil se 12. srpna 1981, žije v Českých Budějovicích a vystudoval mezinárodní vztahy na VŠE. V současné době se živí jako živnostník, živí se návrhy a provozováním reklamních kampaní na internetu. Mezi jeho koníčky patří cestování a přátelé.

 

Stanislav Polčák (TOP 09)

Další mladý muž, který usedne ve sněmovních lavicích je teprve devětadvacetiletý vysokoškolský pedagog Stanislav Polčák. Absolvoval práva v Praze, specializuje se na problematiku správního, evropského správního a autorského práva.

 

Adam Rykala (ČSSD)

Narodil se v září roku 1986, je svobodný. Vystudoval Gymnázium v Ostravě-Zábřehu. V současné době studuje na Ekonomické fakultě VŠB-TU Ostrava, obor eurospráva. Mluví anglicky a německy. Odborně se zajímá o Evropskou unii, regionální rozvoj a životní prostředí. Ve volném čase se věnuje literatuře, hudbě, hraje squash a učí se na snowboardu.

 

Zbyněk Stanjura (ODS)

Primátor Opavy se narodil 15. února 1964, je ženatý a vystudoval elektrotechnickou fakultu v Brně.

 

David Šeich (ODS)

Další politik, který vystudoval právnickou fakultu, tentokrát v Brně. Narodil se 9. prosince 1976 a ve Sněmovně není nováčkem, poprvé byl zvolen už v roce 2002. Věnuje se zahraničněpolitickým tématům a problematice dopravy. Má dceru a rád se věnuje sportu - posilovna, tenis, lyžování.

 

David Vodrážka (ODS)

Vodrážka se narodil 23. března 1971. Po střední škole pracoval jako elektromechanik, později jako obchodní manažer. Po bakalářském studiu absolvoval navazující magisterské studium na Vysoké škole finanční a správní. Je ženatý a má tři děti.

 

Radim Vysloužil (VV)

Devětadvacetiletý ekonom pochází z Olomouckého kraje, avšak po studiu si vybral pro svůj budoucí rodinný život Středočeský kraj. Na VŠB-TU Ostrava vystudoval obor Národní hospodářství, Eurospráva a obor Učitelství odborných předmětů. V současné době pracuje jako finanční manažer. Mezi jeho záliby patří cyklistika, vysokohorská turistika a věci veřejné. Je ženatý, bezdětný.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.