Sněmovna je zrcadlem mezilidských vztahů, říká budoucí poslanec

Zdroj: parlamentnilisty.cz/Miloš Polák

Šest z osmi poslanců zvolených v Libereckém kraji vstoupí do sněmovny vůbec poprvé. Starými „mazáky“, kteří seděli ve sněmovně již od roku 2006, budou jen dva kandidáti z řad ČSSD. Co můžeme čekat od nováčků z TOP 09?

TOP 09 v Libereckém kraji získala dva mandáty. Do poslaneckých lavic zasedne starosta Semil Jan Farský (na snímku) a starosta Železného Brodu Václav Horáček. Pana Farského je přitom možné označit za skokana roku, protože díky preferenčním hlasům poskočil z posledního místa na kandidátce na první pozici.

Vraťme do škol výuku etiky

Starosta Železného Brodu se chce jako zástupce lidu věnovat především otázkám výchovy a to jak v rodině, tak na školách. „Ve sněmovně bych se chtěl zabývat resortem školství, ale samozřejmě i výchovou v rodině, spojenou s výchovou ve škole. Víc hodin etiky a estetiky by neškodilo. Vzájemné chování mezi lidmi si můžeme ověřit i na ukázkách z poslanecké sněmovny," uvedl Horáček pro Parlamentní listy.cz.

Liberecký kraj se v minulosti proslavil především kvalitními výrobky sklářského průmyslu, ale hospodářská krize posledních let zapříčinila útlum tohoto odvětví. Z toho důvodu chce Horáček také bojovat s nezaměstnaností. „Jedním z úkolů parlamentu je intenzivně shánět zahraniční trhy. Vždyť 80% produktů je třeba vyvést. Ve sklářském průmyslu se udrží malé a střední firmy s dobrým zbožím, které budou rychle reagovat na změny na trhu," uzavřel Horáček.

Výstavba rychlostní komunikace R/35 v Libereckém kraji

Zásadní téma pro další rozvoj kraje představuje dostavba rychlostní komunikace R/35, která se má po dokončení stát severní alternativou propojení Čech a Moravy. V Libereckém kraji ovšem stále není jasné, kudy přesně rychlostní komunikace povede. Možnosti jsou přitom hned tři a volit mezi nimi bude právě budoucí vláda.

Kterou z variant upřednostňují poslanci pravděpodobné budoucí vládní strany? Horáček Parlamentním listům.cz napsal, že má zatím příliš málo informací, tudíž se zatím nepřiklání k žádné z variant. Starosta Semil Farský se v souladu s rozhodnutím semilského zastupitelstva přiklání k severní variantě trasy R/35. Farský také prohlásil, že „jako poslanec se chce věnovat především boji s korupcí."

 

Více: TOPka to chce ODS "nandat" i na podzim. A vyvětrat modrou radnici

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.