Jak komentujete výsledky parlamentních voleb?

Zdroj: LIBERECKÉ LISTY

Jak jste spokojeni s rozhodnutím voličů (obecně i z hlediska výsledků v Libereckém kraji)? Spatřovali jste v těchto volbách něco výjimečného, nečekaného?

 

Ivan Duleba, podnikatel

Hlavně jsem měl radost, že jsme my, takzvaní obyčejní lidé, neskočili na sliby toho boháče Paroubka. Obě největší strany vedly arogantní kampaň a díky tomu se dostaly do parlamentu nové. Mě to nepřekvapilo, něco takového jsem předpokládal. Co nechápu, je, proč dávají těm poslancům, kteří ve sněmovně končí, odstupné. Co dělali záslužného? Dělali za 150 tisíc měsíčně svou práci, většinou ještě blbě, teď už je tam nikdo nechce a ještě se jim bude něco vyplácet?

 

Zdeněk Šlechta, podnikatel

Neskrývám spokojenost s touto výhrou ČSSD, i když se obávám hlasů, které se voleb nezúčastnily. Ale nejspokojenější jsem s tím, že se všichni můžeme svobodně rozhodnout a dozvědět, že zbývá stále ještě 12 % nostalgických straníků. Nezáleží tolik na zbytečně vyhozených penězích za předvolební agitaci. Mladá generace chápe politiku úplně jinak a to je dobře, je to jejch budoucnost.

 

Ing. Karel Kapoun, senátor

Malou náplastí je pro mne výsledek voleb v okresu Česká Lípa, kde jsme (ČSSD) v rámci pravicového Libereckého kraje uspěli. Negativní volební kampaň dvou nejsilnějších politických stran dokázala znechutit voliče natolik, že buď k volbám nešli nebo volili nové politické subjekty. ČSSD navíc nedokázala výrazněji oslovit mladé voliče a ti vyzýváni různými iniciativami k volbám šli a volili spíše pravici. Bohužel, ve volbách s námi prohráli i obyčejní lidé.

 

Ing. Lidie Vajnerova, zástupkyně hejtmana

Výsledky voleb byly asi pro všechny značným překvapením. Ale na druhou stranu voliči ukázali, že umí své hlasy dát komu chtějí, ať strany stavějí kandidátky podle svého a na první místa dávají své „osvědčené“ kandidáty. A to je pro demokracii v tomto státě určitě dobře. Voliči vědí, že mohou ovlivnit politickou scénu a politikům doufám došlo, že nemohou na své voliče „kašlat“ a považovat je za „stádo“. A to je pro budoucnost velmi dobrý signál.

 

Martin Půta, starosta

Děkuji voličům, kteří přišli k volbám s racionálním uvažováním a volili TOP 09. Je dobře, že neuvěřili slibům ostatních stran jako před dvěma lety. Mohu tak obhajovat pozici starosty Hrádku a dokončit rozdělanou práci. Nečekal jsem, že by TOP 09 dostala 19,5 procenta v Libereckém kraji. Je to úspěch a zároveň závazek k plnění programových cílů. Myslím, že se o to zasloužil Karel Schwarzenberg a také podpora starostů, která je pozitivně vnímána.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.