TOP 09 dnes v Liberci představila svou kandidátní listinu a také priority pro nadcházející předčasné parlamentní volby

Václav Horáček, lídr TOP 09 pro Liberecký kraj dnes během tiskové konference v Liberci představil nejen 17 kandidátů do předčasných voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, ale také priority, s kterými strana v následujících dnech osloví obyvatele kraje. Jak Horáček během tiskové konference prozradil, nadcházející kampaň strany bude hodně kontaktní a obyvatelé Libereckého kraje se mohou těšit mimo jiné na setkání s Karlem Schwarzenbergem či Miroslavem Kalouskem.

S tématy, která se sice týkají Libereckého kraje, ale zároveň překračují jeho hranice, vstupuje Václav Horáček, lídr kandidátní listiny TOP 09 do předčasných parlamentních voleb. „Mým cílem je zaměřit se na to, s čím mám dlouholeté zkušenosti a kde, podle mého názoru, mohu dosáhnout efektivní změny,“ říká Horáček. Proto se jeho hlavním tématem stala samospráva, jako předpoklad dobře fungujícího státu. „Podle mého názoru je třeba začít odspodu, od samosprávy a začít měnit to, na co mnoho lidí z celé České republiky stále neúspěšně nadává,“ říká lídr TOP 09 v Libereckém kraji. „Je potřeba začít měnit nejprve menší jednotky – které dohromady tvoří celek,“ dodává Horáček, který má s místní samosprávou zkušenosti nejen ze starostování Železného Brodu, ale také z jeho působení ve Starostech pro Liberecký kraj. I proto si jako druhou prioritu do svého předvolebního boje bere rodinu – která již staletí tvoří základní a tradiční prvek české společnosti a která v posledních několika letech prochází velmi razantní změnou. „Bohužel ne dobrým směrem,“ vyjadřuje své obavy Horáček.

V návaznosti na motto TOP 09 "Tradice, odpovědnost, prosperita" je na dalším významném místě priorit v kraji nezaměstnanost. „To asi bude říkat většina kandidátů, neb se to jako téma nabízí. Osobně se domnívám, že je třeba podívat se zpět do historie našeho kraje, v čem jsme vždy byli dobří a na tom stavět svou budoucnost,“ říká Václav Horáček, lídr TOP 09 v Libereckém kraji. “Považuji za důležité, aby se v kraji podařilo zachránit například sklářství. Problémy nám přineslo opomíjení historických tradic, mnohdy úmyslně vyvolané. S ním byla spojená i ztráta odpovědnosti. Návrat k tradicím a k odpovědnosti je pro prosperitu kraje rozhodující. V kraji se rozdělují peníze nesystémově. V nejlepším stavu není ani školství, což vyvolává problémy na trhu práce. Naděje vkládám do cestovního ruchu a do nových technologií, jakými jsou například nanovlákna, vyvinutá vědci z Technické univerzity v Liberci,“ popisuje Horáček.

Kandidáti TOP 09 se představili

Václav Horáček dnes také představil další kandidáty, kteří budou bojovat o poslanecké mandáty. Dvojkou na kandidátní listině je starostka Turnova Hana Maierová. I pro ni je hlavní oblastí zájmu veřejná správa, především problematika správy menších měst, se kterou má zkušenosti ze svého dlouholetého působení v radě města a následně v dalších funkcích ve vedení města. Kromě toho se chce věnovat problematice rozvoje turistického ruchu, jako velkého potenciálu pro regiony České republiky a Libereckého kraje zvláště a památkové péči a kultuře. „Vycházet z poznání minulosti a historických zkušeností předchozích generací je pro mě nezbytným předpokladem pro řešení problémů současnosti a hledání cest pro budoucnost,“ je důležitým mottem pro práci Hany Maierové. „Dříve z pozice funkce předsedkyně Sdružení Český ráj a nyní jako předsedkyně Asociace turistických regionů České republiky vím, že velkým problémem pro rozvoj turistiky je problematika organizace jeho řízení, rozdělení kompetencí na jednotlivých úrovních a s tím související nedostatečná legislativa,“ říká dvojka na kandidátní listě TOP 09 pro Liberecký kraj Hana Maierová. Jak dodává, s tímto tématem souvisí kvalitnější péče o památky, jejich účinná prezentace a využití právě pro cestovní ruch.

Trojkou kandidátní listiny TOP 09 v Libereckém kraji je Robert Korselt, který se kromě podpory malého a středního podnikání chce dále věnovat také efektivnímu využívání podpory rozvoje regionu z fondů Evropské unie a neziskovému sektoru v České republice. „Občanská společnost, která je základním prvkem demokratické společnosti, není ani 20 let po pádu komunistického režimu na takové úrovni, jakou by zasloužila. Je naší povinností pokračovat v jejím budování. Věřím, že právě podpora neziskových organizací je tou správnou cestou,“ říká Robert Korselt. „Již 15 let jsem mimo jiné členem představenstva Hospodářské komory v Liberci a své zkušenosti z této činnosti bych také rád využil při dalším rozvoji malého a středního podnikání v kraji, které je nezbytné pro úspěšné překonání současné ekonomické situace,“ popisuje Korselt své priority, se kterými jde do předčasných parlamentních voleb.

Interkativní kontaktní kampaň

„Naše kampaň nebude plná pódií a vzletných slov, nebude o vystoupení známých zpěváků a umělců,“ říká lídr TOP 09 pro Liberecký kraj Václav Horáček. „Vsadili jsme na kontaktní a interaktivní kampaň, chceme si s lidmi povídat, nikoli jim přednášet,“ dodává Horáček. Strana se proto zaměří spíše na akce menšího rozsahu, na posezení na terásce s pivem či limonádou a na diskusi s občany o tom, co je zajímá. „Chystáme ale také různá překvapení,“ prozrazuje opatrně lídr TOP 09 pro Liberecký kraj. „Zatím ale jen mohu prozradit, že v rámci kampaně navštíví Liberecký kraj nejen Karel Schwarzenberg, ale také Miroslav Kalousek a že se všichni mohou těšit také na originální schwarzenberské pivo,“ popisuje některé nadcházející akce Horáček.

Kampaň TOP 09 je také výrazným způsobem zaměřena na internet a jeho uživatele. Velkou roli proto hrají také sociální sítě, na kterých se příznivci TOP 09 mohou dozvědět aktuální informace z dění ve straně a probíhající kampaně. „Jen pár týdnů po spuštění našeho profilu na Facebooku máme přes 7 tisíc uživatelů – což je velmi dobrý výsledek,“ říká Robert Korselt, volební manažer TOP 09 pro Liberecký kraj. V počtu příznivců láme rekordy i samotný předseda TOP 09 Schwarzenberg, kvůli němuž dokonce vznikla skupina, která by si jej přála za prezidenta. Celkem mu na pěti odkazech podporu vyjadřuje téměř deset a půl tisíce osob, což je téměř třikrát více než kolik lidí vyjadřuje přízeň druhému nejpopulárnějšímu předsedovi parlamentní strany. Kromě Facebooku ale strana vstoupila také do Twittru, Youtube a dalších on-line služeb. „Důvod je zřejmý – stojíme o interaktivní komunikaci s našimi voliči a moderní sociální sítě jsou právě tím, co nám to umožňuje na každodenní bázi,“ říká Korselt. Kromě standardních prostředků TOP 09 přináší také novinky.  Na facebookových stránkách TOP 09 představila unikátní projekt – videoblogy. Jedná se o nový způsob komunikace se sympatizanty TOP 09. Diskutovat prostřednictvím videonahrávek budou především lídři kandidátek v jednotlivých krajích. „Pro mě je to zajímavý nástroj, protože umožní zpětnou vazbu. Lidé nám mohou posílat otázky, kritiky, odpovědi i poznámky a my na ně můžeme reagovat,“ řekl k nové službě strany TOP 09 její předseda Karel Schwarzenberg.

TOP 09 se zapojila také do největšího českého internetového fotoalba. Na stránkách http://top09.rajce.net založila svou oficiální fotografickou galerii a zveřejnila fotografie z budování pražské kanceláře v Revoluční ulici.

Aktivní zapojení do kampaně pro všechny příznivce

Do své volební kampaně chce TOP 09 zapojit každého svého příznivce. „S velkou radostí jsme v posledních dnech a týdnech zaznamenali spoustu příznivců, kteří nám vyjádřili svou podporu a nabídli pomoc. Víme, že bez jejich pomoci neuspějeme a jsme za ni vděční,“ uvedl Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09. „Připravili jsme pro naše podporovatele systém, kterým se může každý sympatizant TOP 09 zapojit do předvolební kampaně a pomoci své straně k úspěchu,“ doplnil Miroslav Kalousek, člen přípravného výboru strany.

TOP 09 nabízí svým podporovatelům škálu možností, od umístění plakátů na dům či okno, přes vylepení samolepky na auto až po umístění bannerů do svých webů. Lze se také zapojit do systému podporovatelů prostřednictvím internetových stránek www.top09.cz/podporovatele či zvláštní linky TOP 09 – 27 000 70 09.

Jen v Liberecké kraji se ozvaly již stovky takových podporovatelů. „Jsem rád, že lidé v Libereckém kraji nejsou apatičtí k dění kolem sebe a nebojí se vyjádřit svou podporu otevřeně,“ říká Horáček, lídr TOP 09 pro Liberecký kraj.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.