Kdo nám káže o morálce?

Reakce na článek od Milana Šíra z ČSSD otištěný v Libereckém Deníku s názvem „Blešky skáčou…“

Každý má nepochybně právo na svůj názor. Sociální demokracie je ale před krajskými volbami v Libereckém kraji patrně poněkud nervózní. Jinak by jen těžko nechala v komentáři poučovat voliče právě pana Milana Šíra, dlouholetého stranického funkcionáře ČSSD.

Jak může o morálce kázat člověk, který se bez výběrového řízení stal náměstkem v Technických službách města Liberce a navíc pro něho bylo toto náročné pracovní místo nově vytvořeno. Jak může obyvatele Libereckého kraje poučovat zastupitel města Liberec, který na nepříjemné otázky ohledně výše svých příjmů odpovídá „co je Vám do toho“?
Tento sociálně demokratický „odborník“ na všechno, je zároveň zastupitelem města Liberec, členem jeho dopravního výboru, zastupitelem Libereckého kraje, předsedou Výboru životního prostředí Zastupitelstva Libereckého kraje, členem dozorčí rady Krajské nemocnice Liberec a.s. a také představenstva Liberecké IS, patřící městu Liberec. Jeho příjmy za tyto politické funkce dosahují částky 51.489,- měsíčně. Podotýkám, že jde o odměny za politické funkce a ne za působení ve funkci náměstka v TSML. Tamní plat pan Milan Šír zveřejnit nehodlá, nemá podle něho s jeho politickým působením nic společného.

Jak řekl náměstek hejtmana Radek Cikl 20.9.2012 v předvolební debatě v Liberecké knihovně: „ žít skromně jako správný socan.“  A ejhle, jednoho takového „správného socana“ tu máme. Je třeba souhlasit s panem Milanem Šírem v tom, že jemu se věrnost stranickému tričku opravdu vyplácí. Člověk, kterého by jen těžko na řídící funkci zaměstnala normální firma, který se živí právě jen díky vlastní stranické poslušnosti, káže o morálce a napadá ve svém komentáři starosty, kteří pro své obce odvádějí dobru práci a starají se třeba o odstraňování škod po povodních.

Cílem Starostů pro Liberecký kraj bude v případě úspěchu v krajských volbách nastavit taková pravidla, která zabrání placení trafik stranickým funkcionářům. Spolupracovat budeme s těmi stranami a konkrétními lidmi, kteří nám pomohou do dozorčích rad krajských firem nominovat skutečné odborníky. Uděláme všechno pro to, aby se po volbách podařilo vyklepat parazity z kožichu Liberecké kraje ven…

 

Martin Půta

starosta Hrádku nad Nisou

předseda hnutí Starostové pro Liberecký kraj

kandidát na hejtmana Libereckého kraje

 

Text článku v Deníku

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.