Lena Mlejnková: Dopis voličům

Vážení spoluobčané,

o víkendu 12. a 13. 10. se budou konat volby do zastupitelstva Libereckého kraje. V porovnání s komunálními nebo parlamentními volbami nepůsobí tyto volby tak důležitě. Neplní první stránky novin, nerozhoduje se v nich o církevních restitucích, o důchodech nebo o daních.

Ale opak je pravdou. Rozhoduje se v nich o tématech, které Vás provázejí každý den, jako je

– stav silnic

– počet a umístění středních škol

– veřejná doprava – autobusy, vlaky

– dostupnost domovů důchodců

a mnohá další.

Chceme využít našich zkušeností a prosazovat řešení, která na obecní aměstské úrovni fungují. Budeme šetřit společné peníze pomocí férových soutěží, zveřejňování smluv a zaplacených faktur. Budeme zveřejňovat všechny materiály pro jednání zastupitelstva kraje a konzultovat návrhy s obcemi, kterých se týkají. Prosadíme spravedlivý systém podpory kultury, sportu, jednotek dobrovolných hasičů a dalších oblastí neziskového sektoru s jasnými pravidly.

Nejsme klasická politická strana. Politické hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK) vzniklo v roce 2008. Kandidátku Starostů pro Liberecký kraj pro krajské volby 2012 podporuje 27 starostek, 77 starostů, 10 místostarostek, 10 místostarostů a 15 dalších osobností ze 114 obcí Libereckého kraje.

Jeden z předvolebních plakátů nám všem klade otázku: Má to ještě smysl? Ano, možná jsme

rozčarovaní ze stávající politické i ekonomické situace, ale zvolit kvalitní lidi do krajského zastupitelstva přeci smysl má!

Potkala jsem v SLK lidi, kterým jde o stejnou věc, a vím, že to může fungovat. V každém městě a obci prokazujeme každý den kolik práce je potřeba pro rozvoj i běžný chod. Můžeme a chceme fungovat transparentně, otevřeně a hospodárně. Města jsou součástí a tvoří Liberecký kraj.

Proto jsem členem a podporuji hnutí Starostové pro Liberecký kraj č. 23 v čele s Martinem Půtou, starostou Hrádku Nad Nisou, a jsem přesvědčená, že kraj nebude rozhodovat o nás bez nás.

Vážení spoluobčané, rozhodnutí o budoucnosti Libereckého kraje je na Vás. 12. – 13. října

přijďte k volbám.

 

S úctou

 

Lena Mlejnková

místostarostka města Semily

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.