Stanovisko Mgr. Tomáše Vlčka – reakce na článek Mgr. Lenky Kadlecové,,Kozel zahradníkem a dluhy…“ 5.10.2012 Českolipský deník

Dne 5. října napsala Lenka Kadlecová do Deníku komentář s názvem Kozel zahradníkem a dluhy, v němž dovozuje, že nejzadluženější obce jsou v Libereckém kraji, a jmenuje zejména ty, kde jsou ve vedení  členové SLK. Pokud jsou zmíněny Semily, bylo by slušné uvést fakt, že současné vedení přebralo dluh 60 milionů, přičemž 40 milionů již splatilo!

Dále zmiňuje statutární město Liberec, resp. jeho bývalé vedení, že je již nějaký pátek primátorkou členka ČSSD však cudně zamlčuje-nechť, stejně jako fakt, že v bývalé koalici, a také ve vedení města, byli též i náměstci za ČSSD, čile se podílející na tvoření astronomického libereckého dluhu, který právě tvoří statisticky podstatnou část závazků všech obcí Libereckého kraje.   Další příklady, které jsou důkazem toho, že pisatelka a sociální demokracie hledá třísku v oku bližního, sama v něm břevno má, netřeba snad uvádět, stejně jako všeobecně známý fakt, že peníze, určené na předfinancování projektů, značně zvyšují majetek i kvalitu života v obcích, a později se  obcím  od poskytovatelů dotací vrátí.

Za naprosto tristní však považuji fakt, že kandidátka na hejtmana Libereckého kraje patrně vůbec netuší, jak ničivé byly v kraji povodně, což vzhledem k sociálně- demokratickému vedení  Libereckého  kraje a jeho chování k postiženým obcím nepřekvapuje, zmiňuje-  li jako příklad obce s dluhy Chrastavu.  Nebo se snad chce vysmívat osudu  vodou těžce zkoušené Chrastavě?

 

Mgr. Tomáš Vlček

 

Článek, na který reaguje Mgr. Tomáš Vlček si můžete přečíst – zde

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.