SANEP: Nejlépe hodnoceným hejtmanem je Martin Půta

Nejlépe hodnoceným představitelem krajů, mezi něž patří i hl. město Praha se stal v červencovém šetření společnosti SANEP hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Ten tak po dvou měsících vystřídal se ziskem 57,7% kladných hlasů obyvatel Libereckého kraje v čele dnes již bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu. Martin Půta stál v čele pomyslného žebříčku popularity nejvyšších představitelů 14 krajských celků již v letošním únoru.

Martin Půta - nejoblíbenější hejtman
Druhým nejlépe hodnoceným hejtmanem se podle výsledků aktuálního červencového šetření společnosti SANEP, stal šéf Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD), který se tak oproti květnovému šetření vrací se ziskem 56,4% kladných hlasů zpět mezi nejlépe hodnocené představitele krajů. Michal Hašek si tak oproti květnu zlepšil kredit u Jihomoravských obyvatel o 11,1 procentních bodů. Michal Hašek je jednou z nejvýraznějších osobností ČSSD, ale i samotných krajů, jejichž je v rámci Asociace krajů předsedou. Michal Hašek se rovněž aktivně podílel na pomoci zasaženým krajů letošními povodněmi i přesto, že Jihomoravský kraj nebyl jako jeden z mála touto živelnou pohromou zasažen.

Stejně jako v květnu zastává třetí nejlepší hodnocení se ziskem 54,3% kladných hlasů představitel Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD).

(Zveřejněno na www.prvnizpravy.cz)

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.