Půta: Pravicová koalice si předčasné volby zasloužila

Podpořit kandidátku TOP 09 s podporou Starostů v Libereckém kraji přišel na tiskovou konferenci hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Nevyhnul se kritickým slovům k činnosti minulé vlády.

Pravicová koalice, která vládla v posledních třech letech, si nic jiného než předčasné volby nezasloužila. Je více než pravděpodobné, že po volbách bude této zemi vládnout levice. Je to přirozený proces, kdy se střídá u vlády pravice a levice. Mám jen neodbytný pocit, že nám může hrozit ústavní většina ČSSD, KSČM a strany pana prezidenta,“ sdělil.

K lídrům kandidátky - Janu Farskému a Václavu Horáčkovi - uvedl: „Jsou to oba moji kolegové – dlouholetí starostové. Za svojí práci v Parlamentu se nemusí stydět, což se rozhodně o všech poslancích říci nedá.

Dva mandáty – podaří se je obhájit?
TOP 09 s podporou Starostů získala při minulých parlamentních volbách v Libereckém kraji dva poslanecké mandáty. I přes předpokládaný nástup levice nejsou úplně bez šancí je obhájit. Liberecký kraj, s výjimkou Českolipska, je spíše pravicový region. Doposud nejsilnější pravicová strana – ODS – je ve stádiu rozkladu, což o Libereckém kraji platí dvojnásobně. Navíc je tu velmi populární hnutí Starostové pro Liberecký kraj, které vyhrálo krajské volby a má hejtmana Martina Půtu.

(Zveřejněno na webu www.libereckenovinky.cz, autor: pl, ds)

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.