Zaplavené obce nedostaly od kraje žádné peníze

Zdroj: Mladá fronta Dnes/Kraj Liberecký

Liberecký kraj - Obce postižené červencovými povodněmi se zatím nedočkaly žádné finanční pomoci od kraje. Kraj vůbec neprojednával, že svého krizového rozpočtu nějaké peníze uvolní.

Kritizuje to opoziční Klub zastupitelů Starostové pro Liberecký kraj.

Jihočechům pomoc schválili Vadí jim také skutečnost, že kraj schválil pomoc jihočeské obci Strunkovice nad Blanicí z krizového fondu, místo, aby se zasadil o své obce.

Ten systém nechápu. To, že se posílají peníze do Jihočeského kraje vnímáme jako populistickou akci. Mrzí nás, že povodněmi postižené obce jako Nový Oldřichov nebo Volfartice nedostaly žádné peníze, míní starosta Železného Brodu a krajský zastupitel Václav Horáček.

Myslím si, že je to především drahá předvolební fotografie. Pokud bude kraj hospodařit jako dobrý správce, musí především pomoci svým obcím, míní krajský zastupitel Jiří Drda.

Hejtman Stanislav Eichler ale nesouhlasí. Podle něj byly povodně v jižních Čechách mnohem rozsáhlejší s mnohonásobně většími škodami a došlo k nim dřív.

Byl to určitý výraz solidarity. Není pravda, že jsme našim obcím nepomohli. Připravujeme finanční pomoc. V současné době si zažádaly dvě obce. Rada bude na na svém dalším zasedání projednávat konkrétní částku, která půjde na pomoc těmto obcím. Zároveň jsme iniciovali i žádost na ministerstvo pro místní rozvoj, aby těmto obcím finančně pomohlo, uvedl hejtman.

Na začátku července postihla blesková povodeň obec Nový Oldřichov na Českolipsku. Rozvodněná říčka Bystrá tehdy podemlela cesty, poničila mosty a několika domům zničila přípojky plynu a elektřiny.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.