Starostové pro Liberecký kraj mají nového předsedu!

(tisková zpráva)
Sněm politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK), který se uskutečnil dne 20. 3. 2014 v Bílém Kostele nad Nisou, si zvolil nové vedení. Předsedou hnutí se stal Marek Pieter, zakládající člen SLK, náměstek hejtmana pro řízení ekonomiky, investic, správy majetku a informatiky, který byl v letech 2002-2012 starostou města Desná a doposud místopředsedou
hnutí. Michael Canov, starosta Chrastavy, a Jan Farský, starosta Semil a poslanec, na postech místopředsedů SLK zůstali. Starostu Okrouhlé, Jiřího Voseckého, kterého hnutí nominovalo na kandidaturu do senátních voleb, vystřídal Radek Lípa, starosta Zákup. Čtvrtým místopředsedou se stal Daniel David, starosta Janova nad Nisou, který patří také k dlouholetým členům SLK. Post prvního místopředsedy obhájil Michael Canov.

Jsem pochopitelně velmi rád, že jsem dostal absolutní podporu sněmu SLK. Ve směřování hnutí se nic nezmění. Dále budeme prosazovat otevřenou, slušnou a vstřícnou politiku. Nyní jsou pro nás nejdůležitější podzimní komunální volby“, řekl Marek Pieter.

Martin Půta, kterého Marek Pieter vystřídal na postu předsedy SLK, bude příští týden s podporou SLK kandidovat na předsedu Starostů a nezávislých. "Novému vedení SLK přeji úspěšnou přípravu komunálních voleb, zůstávám sympatizantem SLK a hlavně jsem tady doma. STAN a SLK jsou součástí jednoho politického proudu, který hájí zájmy venkova a prosazuje otevřené a odpovědné rozhodování“, řekl Půta.

Volební období je dle Stanov SLK dvouleté.

Mgr. Kateřina Malá
manažerka SLK
723 876 742

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.