Starosty povede Půta, dostal sto procent hlasů

Liberecký hejtman Martin Půta se stal novým předsedou hnutí Starostů a nezávislých. Svůj hlas mu dalo 160 ze 160 delegátů, kteří se v pátek sešli v Průhonicích u Prahy. Půta vystřídal Petra Gazdíka, který Starosty vedl deset let.

Půta si myslí, že by se neměli spokojit s tím, že se jim podařilo prosadit nové rozpočtové určení daní, a měli by se snažit získat pro obce víc, protože by to přispělo v boji proti korupci.

„Na malé vesnici se málokdy stane, že starosta zázračně zbohatne. Na vesnici se nestane, že by lidé nevěděli, za co konkrétně se peníze utratí. Čím více se utratí peněz na komunální úrovni, tím méně je prostoru pro korupci,“ uvedl Půta ve svém kandidátském projevu.

Podle něj neplatí, že by se měla politika dělat jen na nejvyšší úrovni. „Politika se dělá na komunální úrovni, tam se dělají první rozhodnutí, která se občanů nejvíce dotknou. Když nefunguje obec, tak je občan nespokojený,“ poznamenal Půta.

Zveřejněno na: www.novinky.cz, dan, Právo

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.