Starostové pro Liberecký kraj v roli fotbalistů

Politické hnutí Starostové pro Liberecký kraj se rozhodlo, že 31. srpna tohoto roku, ve městě Chrastava u Liberce, díky hojnému zastoupení, ukáže, že i přes své oficiální profese, dokáže sportovně „zatopit“ slavnému Slovanu Liberec, přesněji ženskému týmu FC Slovan Liberec (účastník 2.ligy). Soupiska týmu „Starostů“ ve tmavomodrých dresech obsahovala i přes kvalitní mužské opory, mimo jiné také statečné ženy jako např. Janu Švehlovou, starostku z Proseče pod Ještědem či Jaroslavu Petrbokovou ze Svoru. Jako nehrající opory byly důkladně vybráni Stanislava Silná, Jiří Drda a Pavel Žur, kteří svému týmu po celou dobu důrazně fandili. Příznivci, kterých se na místě sešlo téměř 100, připravili silnou oporu jak pro tým „Starostů“, tak i pro sympatické fotbalistky Slovanu.
Přálo i pěkné počasí, které navodilo mezi nastoupenými týmy příjemnou sportovní atmosféru.
První polovina zápasu byla velmi vyrovnaná, ale i přes silný nápor týmu „Starostů“ utržili první důležitý bod právě druholigové fotbalistky. Kateřina Sittová, která dostala svůj tým do vedení, ale sehrané družstvo kapitána Martina Půty nerozhodila. Sportovně založený starosta z Desné, Marek Pieter, ve snaze využít připravené šance od svých týmových kolegů, „zatopil“ před brankou FC Slovanu, bohužel šla ale rána nad vytyčenou síť soupeřovi branky. Na konci první poloviny, šli tudíž do kabin spokojenější hráčky Slovanu.
Druhá polovina zápasu byla od počátku nabitá velmi agresivní hrou. Kapitán týmu, Martin Půta, proto neváhal a odpověděl skvěle zpracovaným míčem přímo do branky překvapených fotbalistek. Svým gólem, z hranice velkého vápna, vyrovnal na 1:1.
S blížícím se koncem zápasu hráčky Slovanu ve snaze změnit, pro ně nepříznivý stav, „nabídli“ šanci týmu „Starostů“. Luboš Marek, starosta Kořenova, tudíž s velkou dychtivostí vystřelil, ale bohužel se jeho snaha obrátila proti němu, a míč proletěl do branky „Starostů“. Díky nekompromisním pravidlům, byla tato branka uznána a hráčky FC Slovanu se ne vlastním přičiněním dostaly opět do vedení. Řada oboustranných šancí již nebyla do konce hry proměněna a tak konečné vítězství 2:1 slavily hráčky FC Slovan Liberec.
Oba týmy se nakonec shodli na jediném, že není důležité zvítězit, ale mít radost ze hry. Celé utkání se také událo, i přes chvílemi velmi nebezpečně vyhlížející situace, bez zranění.
Velké uznání patří většině hráčů týmu „Starostů“, kteří po zápase přiznali, že hráli fotbal po velmi dlouhé době. Veškeré zúčastěné dámy, ze soupisek obou týmů, dostali, jako poděkování za příjemné fotbalové chvíle, růži.
Politické sdružení, Starostové pro Liberecký kraj, opět dokázali, že mají všestranné nadání, a proto se budeme nadále těšit, na jejich následující akce.

Prohlédněte si fotogalerie z fotbalového utkání

Kontakt pro další informace:
Martin Půta
Mobil: +420 602 490 016
E-mail: starostoveprolibereckykraj@email.cz

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.