TZ: Starostové pro Liberecký kraj zvolili kandidáta do senátních voleb

Na podzim 2016 se budou kromě krajských voleb konat i volby do třetiny Senátu PČR. Na včerejším sněmu SLK účastníci projednávali, kdo bude kandidovat ve volebním obvodu č. 34 – Liberec. „Jsem velmi rád, že se opět potvrdilo, že členové SLK jsou ve svém rozhodování jednotní – Michael Canov byl navržen jako jediný kandidát z našich řad a v tajné volbě získal 93,5 % hlasů“, řekl Marek Pieter, předseda SLK a náměstek hejtmana.

Michael CanovMichael Canov je jedním ze zakládajících členů SLK a taktéž jeho prvním místopředsedou, dále dlouholetým starostou Chrastavy a navíc stále aktivním pedagogem. Jako hlavní cíle v případě svého zvolení senátorem by rád využil možnost pracovat na kvalitní přípravě zákonů a snahu podporovat návrhy organizací zastupující obce (SMO či SMS). Dále by chtěl podporovat města a obce, ale i různé organizace ve volebním okrsku (a také Libereckého kraje jako instituce) při jednáních se státními institucemi. Taktéž podporovat rozvoj výstavby dopravní sítě a rozvoj školství na úrovni přípravy strategických dokumentů, pokud se k nim Senát bude vyjadřovat. „Takto silná podpora od kolegů mě velmi těší, samozřejmě bych se rád v roce 2016 připojil k historicky prvnímu senátorovi za SLK panu Jiřímu Voseckému, který byl v loňském roce zvolen za volební obvod Česká Lípa a doufám, že minimálně zopakuji jeho skvělý výsledek ve volbách“, doplňuje Michael Canov.

Marek Pieter, předseda SLK

 

viz též: vizitka ing. Michaela Canova

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.