Facebooku propadli i známí politici, sportovci a herci

Zdroj: Sedmička/Liberecký kraj

Liberec / Fenoménu Facebook si politici všimli v souvislosti s dnes již slavnými vajíčkovými útoky na Jiřího Paroubka, předsedu ČSSD. Mladí lidé se na stránkách k útokům hecovali a organizovali.

Dnes lze na stránkách najít mnoho politiků. Ze stran zastoupených ve sněmovně jsou zde aktivní ODS, ČSSD a zelení, hojně využívá Facebook také nová strana TOP 09, které průzkumy dávají velkou šanci do sněmovny proniknout. Komunisté a lidovci naopak na Facebooku vlastní profily nemají, jejich příznivci se ale sdružují v takzvaných skupinách.

Facebook zasáhl i liberecké politiky. Svůj profil představuje například předseda Senátu Přemysl Sobotka či leader zdejší kandidátky TOP 09 Václav Horáček. “Vtáhl mne do něj můj nejmladší syn. Pro mladé to je fenomén a mne také baví. Jsem na Facebooku docela aktivní, píšu na něj i články. Ale žádnou politiku,” vysvětlil Horáček. Na stránkách narazíte i na primátora Liberce Jiřího Kittnera či jabloneckého starostu Petra Tulpu. Oba ale mají své profily zamčené.

Na Facebooku lze ale najít i jiné rodáky či osobnosti Liberce a Jablonce nad Nisou. Aktivní je například herec Pavel Liška, který na svém profilu často s fanoušky diskutuje. Činná je i oštěpařka Bára Špotáková, pocházející z Jablonce. Její profil má bezmála osm set fanoušků. Návštěvník jistě v klidu narazí i na profily běžce na lyžích Lukáše Bauera či skokana na lyžích Jakuba Jandy.

Své profily a skupiny mají na Facebooku i liberecké a jablonecké školy, základní nevyjímaje. Jistou raritou je skupina Olda Douda - legendární trenér Ski Klub Jablonec a učitel, kde se sdružuje padesát sedm příznivců profesora jabloneckého gymnázia.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.