Semily: nové obchodní centrum

Zdroj: Mladá fronta DNES

Semily - Nová barevná podoba, úprava křižovatky, zachování chodníku a také rozšíření prodejní plochy. To jsou kompromisy, na kterých se dohodlo město Semily s investorem nového kulturně společenskoobchodního centra.

Mezi zásadní odpůrce přestavby areálu Polyromu patřil a stále patří starosta Jan Farský.

“Urbanisticky, sociálně ani dopravně s obchodním centrem nesouhlasím, ale to je tak vše, co proti tomumohu dělat. Horší to být nemůže, jenom lepší,” vysvětluje starosta proč hlasoval pro přijetí kompromisního řešení.

Stavba centra, jejíž součástí bude v devítitisícových Semilech již pátý supermarket, má začít ještě během podzimu a zřejmě bude hotova dříve, než zastupitelstvo stavbu vůbec povolí.

Stalo se tak již před dvěma lety, město od té doby uplatnilo ve stavebním řízení řadu připomínek. Investor, jímž je společnost Jaroslav Třešňák - Horova, byl rozhodnut obchodní centrum postavit za všech okolností.

“Stavebně, technicky i morálně je upravený projekt kvalitnější. Bude mít více prodejních ploch a zmizí nevzhledná šedivá plocha. V předložené podobě by již nemělo docházet k žádným změnám. Máme už uzavřené smlouvy s řadou nájemců, takže si je ani nemůžeme dovolit,” uvedl zástupce investora Michal Marec.

Městu na projektu vadila hlavně ztráta chodníku v Nádražní ulici, která je v Semilech nejfrekventovanější jak co se týká pohybu aut, tak i chodců.

Podle nové dohody zůstane zachován a bezpečnější bude také křižovatka pro vjezd do areálu na břehu Jizery v sousedství Kulturního centra Golf.

Podle starosty se obchodní centrum do středu města nehodí a navíc bude znamenat propouštění v řadě menších obchodů.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.