“Zbytečná” kampaň stála miliony

MF DNES se zeptala krajských volebních lídrů, jak jejich plány ovlivní odklad parlamentních voleb

1. Kolik vás už stála “zbytečná” volební kampaň?

2. Budete mít dost peněz na další kampaň, která může být v zimě, nebo až v červnu?

3. Nezměnil odklad voleb nic na vašich plánech – budete kandidovat znovu?


Roman Kumpošt

KDU-ČSL 1. My jsme plánovali kampaň až na druhou polovinu září, takže dosud utracená částka byla minimální. Většina plánovaných nákladů šla zrušit.

2. Finance budou. Přesuneme nevyužité peníze z této kampaně.

3. Půl roku je dlouhá doba, stát se může cokoli, ale já zatím žádné změny neplánuji.

 

Václav Horáček

TOP 09 1. Neví, odkazuje na koordinátora kampaně Roberta Korzelta. Ten odpovídá: Náklady stále počítáme, v tuto chvíli řádově desetitisíce až statisíce, nepůjde to přes milion.

2. Předpokládám, že naše kampaň nebude tolik finančně náročná, a tak si myslím, že peníze budou. (Korzelt: Částka bude podobná jako na podzimní kampaň). 3. Už jsem do kandidatury dal dost energie a dost jsem ještě ochoten do toho vložit. Nebylo by namístě teď z boje utíkat.

 

Zdeněk Mach

ODS 1. To má na starosti manažer Tomáš Hasil, ale ten to teď ještě asi taky neví. (Hasil: Zrušením voleb je podle předběžných odhadů zmařeno asi 15 – 20 % rozpočtu, který byl 4,8 milionu.

Takže asi něco pod milion, finální částka by mohla být známá příští týden).

2. Ať bude kampaň kdykoli, tak peníze prostě musíme sehnat. (Hasil: Pro region velikosti Libereckého kraje to bude velmi složité, zbytečně vynaložené peníze kvůli nezodpovědnému zrušení voleb budou znát).

3. To je hlavně otázka stranického kongresu, který proběhne v listopadu, ale já doufám, že kandidátky zůstanou nezměněny. Já osobně určitě chci vést kandidátku i nadále.

 

Stanislav Pelc

Strana Zelených 1. V porovnání s ostatními stranami to byla opravdu minimální částka, řádově tisíce korun, měl jsem pouze dva billboardy a to ještě zadarmo ze známosti. 2. S nedostatkem peněz se jako strana potýkáme dlouhodobě. Kampaň ale měla minimální rozpočet, takže počítám s tím, že na další takovou peníze určitě budou. Svým způsobem je to výzva sehnat příště peněz víc.

3. V tuto chvíli já osobně nemám důvod svou kandidaturu stahovat, ale třičtvrtě roku je dlouhá doba a leccos se může změnit. Dost bude záležet také na koordinaci s ústředím a jiných vnitrostranických mechanismech.

 

Pavel Ploc

ČSSD 1. Je ukončena kampaň, pokračuje však činnost kontaktního centra, které bude v provozu až do voleb. O vynaložených penězích nemám přehled, odkazuji na volebního manažera Ladislava Slánského. (Slánský: Padlo asi 1,5 milionu, což jsou tři čtvrtiny z rozpočtu na předčasné volby).

2. Kampaň se logicky prodraží, ale jak z poměrného rozdělení přidělených peněz, tak i z jiných zdrojů by peníze být měly. Prodražení je problém, který se dotkne všech stran. (Ladislav Slánský: Bude to složitější, ale budeme se snažit operovat se stejnou částkou jako teď). 3. Kandidovat budu, vážím si toho, že jsem byl zvolen jako jednička, je to pro mne výzva a nevidím důvod, proč bych do toho neměl jít v jiném termínu voleb.

Ani o tom, že by někdo jiný kandidátku opustil, nevím.

 

Petr Skokan

Věci veřejné 1. Naše náklady byly minimální, v desítkách tisíc korun.

2. Celkem byl rozpočet asi 400 tis. a s podobným počítáme i k řádným volbám. Jako malá strana se kampaň snažíme více vést přes individuální kontakt s lidmi či přes elektronická média, což není tak finančně náročné. 3. My odložení termínu voleb vítáme, protože budeme mít více času oslovit voliče naší formou kampaně. Určitě chci zůstat v čele krajské kandidátky a velkou výzvou jsou pro mne naše preference, které podle soukromého průzkumu z minulého týdne celorepublikově dosahují pěti procent.

 

Zdroj: Mladá fronta DNES

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.