Neumannová utratila nejvíc za slavnostní zahájení, jen Mareš ji stál milion korun

Zdroj: iHNed.cz/Liberecký kraj

Slavnostní zahájení lyžařského šampionátu, který se v únoru a březnu uskutečnil v Liberci, přišlo Liberecký kraj na devět milionů korun.

 

Je to největší položka ve vyúčtování, jež vedení kraje předložil organizační výbor.

 

Liberecký kraj poskytl v únoru na doprovodný program 15 milionů korun, zastupitelé na posledním jednání požadovali, aby organizátoři doložili, jak peníze použili. Objevily se totiž spekulace, že některé akce se vůbec nekonaly.

 

"Vyúčtování žádné závady neodhalilo, všechny akce, které na něm jsou, se uskutečnily," řekl novinářům náměstek libereckého hejtmana pro školství Radek Cikl (ČSSD).

 

Kraj přispěl hlavně na slavnostní zahájení, z jeho peněz se zaplatilo také téměř pět milionů za pronájem a servis obrazovek na náměstích a sportovištích nebo za nahrávky oficiální písně šampionátu. Starostové krok kraje od počátku kritizují

 

Milion z dotace dostal Leoš Mareš, který byl autorem scénáře slavnostního zahájení i doprovodných akcí a také je moderoval.

 

Liberecký kraj už v minulých letech na mistrovství světa přispěl 149 miliony korun. Ty ale směřovaly zejména do infrastruktury.

 

Dotace na doprovodný program byla jedinou přímou podporou z kraje organizátorům. Zejména opoziční Starostové pro Liberecký kraj ji ale od začátku kritizovali.

 

"Krajské prostředky by měly směřovat především na podporu krajských kulturních akcí a nikoli do podobných komerčních programů," řekl starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta, který vyúčtování dotací na zářijovém zasedání zastupitelstva požadoval.Řada věřitelů stále čeká na své peníze

 

Mistrovství světa v klasickém lyžování se v Liberci konalo od 18. února do 1. března. Zúčastnilo se ho 660 sportovců z 62 zemí a na závodiště ve Vesci a na Ještědu přišlo více než 170 tisíc diváků.

 

Daňové poplatníky přišel lyžařský šampionát na více než dvě miliardy korun. Hospodaření organizačního výboru, který je v likvidaci, skončilo osmdesátimilionovou ztrátou.

 

Řada věřitelů se domáhá zaplacení svých pohledávek u soudu, mezi jinými podala žalobu Technická univerzita v Liberci nebo Český hydrometeorologický ústav.

 

Vyúčtování krajské dotace na doprovodný program MS 2009:

 

účel                                                                                         dodavatel                     částka v Kč

Technické zabezpečení slavnostního zahájení                     Petr Šolc PAW Sound  128.351

Realizace slavnostního zahájení                                           4U production               9,000.000

Scénář k zahajovacímu ceremoniálu a dalším doprovodným akcím        Leoš Mareš      500.000

Moderování doprovodných akcí                                                 Leoš Mareš                       500.000

Nahrávka a mix oficiální písně                                                   Kangaroo production        188.000

Výroba CD s oficiální písní                                                         Kangaroo production          95.857

Pronájem a servis obrazovek na náměstí a sportovištích           Mitsubishi electric         4,910.450

Celkem vyúčtováno      15,436.728

 

zdroj: Liberecký kraj

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.