Senátor nezapomíná na Hrádek

Zdroj: Českolipský deník/ Jana Rychtaříková

Až neuvěřitelně zní zpráva, že Karel Kapoun se koncem října 2009 stal historicky prvním senátorem, který přišel diskutovat na jednání zastupitelů v Hrádku nad Nisou. Tento fakt oznámil a potvrdil starosta města Martin Půta. Senátorovi Kapounovi poděkoval i za to, že do Hrádku oficiálně přijel dokonce již po druhé.

Ve svém vystoupení se Karel Kapoun zmínil o tom, že Hrádečtí řeší stejné problémy, jako oni v Doksech. Zejména v hledání nezbytných finančních zdrojů a jak přitáhnout do svého města turisty.

Během diskuze zazněl například i názor starosty Půty, který by od Senátu očekával, že bude více obhajovat zájmy měst a obcí a více prosazovat změnu rozpočtového určení daní ve prospěch malých měst a obcí.

Senátor Kapoun uvedl, že snahu sice vnímá, ale lobbing v celém Parlamentu ČR je veliký a velká města si zatím na tento způsob rozdělování financí nedají sáhnout.

Zmínil rovněž „chodníkový zákon“, který bude stát města spoustu finančních prostředků. Debata proběhla také o novele zákona o dani z nemovitostí. Podle hrádeckých zastupitelů má tento zákon nedostatky a je součástí Janotova úsporného balíčku. Senátor Kapoun se k němu vyjádřil v tom smyslu, že ministr Janota tím chtěl také pomoci obcím, které samy neměly odvahu navýšení daně z nemovitosti zavést.

Tématem diskuze se stala i nechuť prezidenta Klause podepsat Lisabonskou smlouvu. Jedna z přihlížejících občanek Hrádku panu senátorovi poděkovala za jeho návštěvu a řekla, že by bylo dobré, kdyby pan senátor přijel do Hrádku nad Nisou i na jiné akce. „Pokud mne někdo pozve, rád zase přijedu,“ odpověděl senátor Kapoun.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.