kandidát SLK Michael Canov

Michael Canov

Město je živý organismus, který se stále rozvíjí

Michael Canov je senátor, dlouholetý starosta Chrastavy a na mikroúvazek také učitel chemie na gymnáziu. V nadcházejících volbách kandiduje za SLK.

Ve vedení města jste od roku 1994 a za tu dobu se změnilo k nepoznání. Zažil jste s Chrastavou povodně, bojoval za ni proti výherním automatům – nejste už unavený?

Unaven rozhodně nejsem, práce mě stále naplňuje a baví, dokonce mám pocit, že ještě více než dříve. Myslím si, že dokáži společně se svými kolegy prosadit a realizovat své záměry.

Co považujete za svůj největší úspěch v uplynulém období?

Zřejmě zajištění financí a realizace kompletní rekonstrukce sportovní haly. Ale bylo toho podstatně více.

Jak se vám daří skloubit práci senátora a starosty?

V Senátu není tolik zasedání jako v Poslanecké sněmovně a spousta práce spočívá ve studiu a připomínkování návrhů zákonů, což lze konat – a také to konám – odkudkoli a kdykoli. Myslím si, že při mém nasazení se práce skloubit dá a že se mi to daří. Dokonce si myslím, že se to docela vhodně doplňuje. Od spousty kolegů starostů-senátorů nabývám i řadu dalších inspirací a nápadů.

Co vás původně přivedlo k působení ve veřejné sféře? Nespokojenost, snaha pomoci, ambice...?

Po revoluci 1989 mě vtáhlo do sebe dění, byl jsem v místním Občanském fóru. V roce 1994 jsem se rozhodnul podílet se na rozvoji města více, kandidoval jsem, stal se místostarostou a pak už to šlo samo. Práce na městě byla velmi zajímavá, mnohdy novátorská a tak jsem kandidoval znovu a znovu.

Kam chcete dovést vaše město, jaký je váš nikoli nejbližší, ale ten konečný cíl?

Není konečného cíle. Město je živý organismus, stále je co rozvíjet, co vylepšovat. Chci, aby Chrastaváci byli na své město pyšní a hrdí, že v něm žijí.

A nejbližší plány?

Chystáme velké rekonstrukce školy (budovy Školní a Revoluční), další opravy komunikací a nové chodníky. Chci podpořit vznik střední školy. I nadále chci pečovat o městské domy a podněcovat rozvoj kultury a sportu