kandidát SLK Lena Mlejnková

Lena Mlejnková

Zpočátku jste to neměla jednoduché. Nelitujete, že jste vůbec do politiky vstoupila?

Bylo to náročné, ale je to úžasná zkušenost. Semily se nám podařilo změnit, podporovali jsme maximálně spolkovou činnost, protože město nejsou domy, ale lidé kteří v něm žijí. V započaté práci bych ráda pokračovala, abychom mohli dokončit připravené projekty a hlavně realizovat výstavbu mateřské školky.

Za sebou máte opravené domy, vzkvétající parky, zkrátka to, čím se starostové rádi chlubí. Vy ale raději mluvíte o lidech?

Protože mým cílem bylo, aby lidé byli spokojení a pyšní na své město, na to, že jsou Semiláci. Já tu žiji celý život, mám tu svou rodi- nu a přátele a nebyla jsem schopná se odpoutat. Je mi tu dobře, cítím se tu bezpečně já i mé děti. Chci, aby to tak měli všichni.

Mluvíte o svém mottu, městu pro všechny generace?

Ano. Znamená to, že město bytu mělo být pro lidi od vítání občánků, prvňáků, svatby až po kremaci. Někdo se chce bavit, někdo jiný odpočívat. Dříve jsme například byli zvyklí stavět hřiště na sídlištích, dnes tam ale bydlí lidé, kteří jsou unavení z práce a chtějí mít pohodu a klid. Za hřištěm si rádi zajdou na Ostrov – tímto hřištěm a zázemím jdeme vstříc všem generacím.

Jak zjišťujete potřeby lidí?

Baví mě vymýšlet věci z praxe. Tak třeba vznikla oblíbená akce V Semilech se nenudíme, kdy na začátku školního roku prezentují jednotlivé kroužky, zájmové a sportovní oddíly svou činnost. Na počátku byla potřeba zjistit informace o kroužcích pro mé děti, což nebylo vůbec jednoduché. Proto jsem oslovila zástupce místních organizací a spolků, zda nemají zájem prezentovat svou činnost všechny v jeden den na jednom místě. Akce se osvědčila a máme za sebou již čtvrtý ročník. Zajímají mě názory občanů i úředníků, proto mám dveře od kanceláře pořád otevřené. Abychom získali nové pohledy na město a nápady, záměrně jsme do naší kandidátky přizvali úplně nové lidi. Napříč generacemi, věkově, zájmy a například maminku z mateřského centra.

A jak vy zvládáte roli maminky, manželky, starostky a hasičky dohromady?

Spím s telefonem pod polštářem, to je podle mého naprosto v pořádku. Vezmu jakékoli i neznámé číslo. Moc mi v mé práci pomáhá rodina, manžel, děti a rodiče. Stíhám koupit rohlíky i kroužky dětí, možná proto se snažím řešit problémy na radnici praktičtěji a rychleji. Odpočívám na procházkách se psem a chodím s Lotkou i na cvičák. Někdy je to náročné, ale odměnou je pocit z dobře odvedené práce.

Kam byste napřela své úsilí v případě volebního úspěchu?

Mojí prioritou je výstavba mateřské školky. Velkým handicapem města je zaměstnanost. Je nutné pro občany města zajistit pracovní příležitosti, v tom ale samo město mnoho možností nemá. Když už tedy musejí lidé za prací dojíždět, chceme jim dopravu usnadnit. Naší snahou je vhodné napojení na silnici R35, dokončení průtahu městem a přestavba vlakového nádraží, kam bychom chtěli přemístit i autobusový terminál.