kandidát SLK Bc. Anna Provazníková

Bc. Anna Provazníková

19
31 let, Liberec
organizátorka občanských setkání, sociální pracovnice, fotografka
bez politické příslušnosti

Povoláním fotografka, sociální pracovnice, učitelka v MŠ, v současné době na mateřské dovolené s dvouletým synem.

Členka Výboru pro sociální věci a bezpečnost města Liberce od roku 2018, členka dozorčí rady Agentury regionálního rozvoje od roku 2019.

Volný čas ráda trávím všude tam, kde je blízko k hudbě, přírodě, zvířatům a inspirativním lidem. Z dob skautingu mi přirostl k srdci folk, který je mým nejoblíbenějším žánrem dodnes i proto, že si jej ráda také zazpívám. Díky manželovi jsem našla cestu také k swingu a jazzu. Zajímám se o moderní historii a dlouhá léta jsem se aktivně věnovala canisterapii a kynologii.

Proč jdu do voleb?

Od prezidentských voleb 2018 jsem začala být v Libereckém kraji občansky aktivní (původem jsem totiž z jižních Čech, kde jsem se podobně angažovala již dříve). Od této doby jsem neformálně koordinovala občanské iniciativy, které vznikly na základě dlouho nevídané občanské energie, která se vzedmula právě po uvedených volbách. Nejdříve jsme spolupracovali pod iniciativami “Společně to dáme” a “Srdce pro demokracii”, abychom rok poté spojili síly společně pod spolkem s názvem “Milion chvilek pro demokracii”. Uvědomuji si svou osobní, ale také společenskou zodpovědnost a rozhodla jsem se proto udělat další krok k tomu, abych mohla přidat aktivně ruku k dílu při snaze o zlepšování života v kraji, který se mi stal druhým domovem. Rozhodla jsem se překročit most z občansky aktivního světa do světa politického, abych mohla myšlenky, pro které jsme se rozhodli být aktivní, pomoci prosadit v konkrétní činy. Z hlediska profesního je mi proto nejblíže oblast sociální a školství, z hlediska osobního ale také kultura a životní prostředí. V politice jsem proto nováčkem, který by rád přinesl nejen do těchto oblastí pohled generace, která se narodila v témže roce, jako svoboda naší země. Přála bych si pomoci dávat lidem naději ve slušnou politiku, která se nestydí za to, že jí pojem morálka není cizí.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.