kandidát SLK Bc. Tomáš Levinský

Bc. Tomáš Levinský

27
42 let, Rychnov u Jablonce nad Nisou
starosta Rychnova u Jablonce nad Nisou, předseda Dopravního sdružení obcí Jablonecka
Starostové pro Liberecký kraj

Moje rodina žije na Rychnovsku mnoho generací a to na mě a na můj patriotismus k našemu městu mělo velký vliv. Jako klukovi mi vrtalo hlavou, proč na mě mluví babička s tetou, které bydlely v sousedství, německy, když se ve svých domech narodily. Jak k tomu došlo jsem se dozvěděl později. Na podobné otázky, které se týkaly mého okolí jsem vždy hledal odpovědi a pátral po stopách svých předků. Proto jsem se na základce přihlásil do dějepisného kroužku, kde nám paní učitelka odtajnila historii Rychnova u Jablonce nad Nisou a jeho okolí. Po základce mě moje láska ke strojům všeho druhu vedla na střední školu do jabloneckého Liazu, kde jsem přičichl k řemeslu strojního mechanika. Kovárna, svařovna, nástrojárna, no prostě paráda. Po maturitě jsem do vojny pracoval jako svářeč, ale to už jsem věděl, že mě víc láká práce s lidmi a pro lidi. V roce 1998 jsem začal “pomáhat a chránit” v řadách policie ČR. Byla to pro mně výjimečná a někdy až neuvěřitelná zkušenost. Naučil jsem se, že nic není černé nebo bílé, že skutečná pravda se nachází někde mezi pravdou jednoho a pravdou druhého, že soudit může jen soud, že v jednotě je síla. Takový přímý střet s demonstranty na ulici při demonstracích proti zasedání Mezinárodního měnového fondu v roce 2000, v ulicích sídliště Janov v Litvínově v listopadu 2008, je extrémní jak na vaši sebekontrolu, disciplínu, tak na odolnost nervové soustavy. Další a mojí poslední etapou u policie byla na pozici vedoucího kriminalistické techniky, která vyžadovala neustále studium nových metod a velikou pečlivost se zapojením všech lidských smyslů. Proto jsem vystudoval obor kriminalistika a další forenzní disciplíny na Policejní akademii.

Od dětství jsem aktivně sportoval. Hrál jsem hokej, volejbal, basketbal, bojové sporty, běhal, ale největším koněm byl fotbal.

A protože mi nebylo cizí dění v našem městě, kde jsem se angažoval v různých kulturních, sportovních a společenských akcích, rozhodl jsem se v roce 2010 jako nezávislý kandidát vstoupit i do komunální politiky. Stal jsem se členem kontrolního výboru, zastupitelem a následně předsedou kontrolního výboru. Od roku 2014 jsem starostou města svého srdce, Rychnova u Jablonce nad Nisou. Od té doby je za námi mnoho pro město důležitých projektů, ale jako správný starosta stále nejsem úplně spokojen a proto mám připravené další projekty, které prospějí našemu městu, mým Rychnovákům, ale i našim sousedům, krajanům a návštěvníkům města.

Od roku 2014 jsem také členem výboru dopravy zastupitelstva Libereckého kraje. V roce 2015 jsem byl zvolen předsedou dobrovolného svazku obcí Dopravního sdružení obcí Jablonecka, které zajišťuje veřejnou hromadnou dopravu pro 55 tisíc občanů Jablonecka. V této funkci jsem si prošel náročnou situací v lednu roku 2018, kdy nebylo jasné, zda ze dne na den autobusy městské hromadné dopravy vyjedou. Po velkém úsilí se nám podařilo zajistit provoz tak, že změna byla téměř neznatelná.

Proč jdu do voleb?

Protože chybí důležité bezpečné propojení cyklotrasy Hodkovice n.M.- Liberec a Jablonce nad Nisou.

Protože mě práce pro lidi baví a všechny zkušenosti, které jsem do současné doby nasbíral, bych rád promítl jako člen zastupitelstva v našem malém, ale zcela výjimečném Libereckém kraji. Chuť a sílu na to mám.

Moje motto: Kdo nezná minulost, nemůže tvořit budoucnost.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.