kandidát SLK Ing. Radek Lípa

Ing. Radek Lípa

7
40 let, Zákupy
starosta města Zákupy, původním povoláním lesník, myslivec a muzikant
Starostové pro Liberecký kraj

Ve svém volném čase, pokud nějaký mám, se věnuji především svým dvěma dětem. Dále je mým koníčkem práce s mládeží, organizace letních táborů, myslivost a příroda a vše co s ní souvisí. Rád si také poslechnu tvrdší rockovou hudbu.

A teď pracovně - jsem rád, že se městu Zákupy daří čerpat finance z dotačních programů a investovat tyto prostředky do oprav majetku města. Daří se nám opravovat bytové a panelové domy, stavět chodníky, podporovat hasiče (nová zbrojnice a nové hasičské auto), budovat naučné stezky, zateplovat a rekonstruovat budovy a nezapomínat ani na památky.

Důležité pro mě je, že i Liberecký kraj v poslední době čerpá mnoho prostředků z dotací. Na rozvoji kraje je to znát i u nás. Českolipsko už není jen ten region dole. Investice do českolipské nemocnice a rozsáhlé opravy komunikací jsou toho důkazem. Za zmínku stojí například zajímavý projekt Křišťálové údolí.

Starostové pro Liberecký kraj je hnutí složené z lidí, kteří již něco dokázali a mají zkušenosti. Mluví za ně výsledky v jejich městech a obcích. A právě takoví lidé by měli vést i Liberecký kraj. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta je člověk, který se nebojí jít mezi lidi a poslechnout si jejich názor. Řeší problémy i té nejmenší obce a dokáže se problémům občanů kraje postavit čelem, nejsou mu lhostejné a dokáže je vyřešit. Otevřenost, vstřícnost a ochota pomoci, to jsou aspekty, se kterými jsem se setkal při svých jednáních se zástupci Libereckého kraje. A byl bych rád, kdyby to pokračovalo. Starostové pro Liberecký kraj jsou pro mě jistotou, že ochota pracovat pro kraj, pro obce a pro občany bude pokračovat.

Případ dobré spolupráce kraj – obec:

Severozápadní obchvat našeho města Zákupy. Město zafinancovalo projekt a pozemky, kraj zajistil finance a realizaci. V tuto chvíli už je stavba obchvatu téměř dokončena a my v Zákupech už vyhlížíme první den, kdy nám historickým centrem města přestanou jezdit kamiony.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.