kandidát SLK Jindřiška Halasníková

Jindřiška Halasníková

44
50 let, Sosnová
starostka Sosnové
bez politické příslušnosti

Od roku 2010 pracuji jako starostka v obci Sosnová. Vzhledem k tomu, že se jedná již o třetí volební období, mohlo by se zdát, že mám vedení obce v malíčku. Omyl…člověk se pořád učí a rozvíjí. V obci jsem se před 50-i lety narodila a mohu tak posoudit jak se změnila její tvář. V letošním roce slaví obec 30 let samostatnosti a jsem ráda, že se obec k tomuto kroku odhodlala. Když se ohlédnu za svou prací a zároveň prací zastupitelstva, tak jsem pyšná, jak se obec mění a doufám, že k lepšímu.

Měla jsem možnost ovlivnit chod a vzhled mateřské školy, kulturní dům se stal centrem nejen zábavy, ale i sportovních aktivit pro všechny věkové kategorie. Velmi výraznou proměnou prošlo sportovní zázemí u fotbalového hřiště, a i hřiště samotné. Při procházce obcí nechybějí lavičky k odpočinku, prvky sloužící dětem k vybití přebytečné energie a daří se udržovat veřejná prostranství ke spokojenosti obyvatel. Hodně mi záleží, aby se občané měli možnost setkávat a z tohoto důvodu podporuji pořádání různých společenských a sportovních akcí, koncertů pod širým nebem, zájezdů za kulturou, setkání seniorů, rozsvícení vánočního stromu, které jsou již v obci tradicí. Obec ve svém rozpočtu nezapomíná na podporu mladých sportovců, podporuje startovacími byty možnost řešení bytové otázky pro mladé zájemce, kteří se osamostatňují.

Aktivně jsem se podílela na projektu realizace rekonstrukce vodovodu a části kanalizace, kdy zároveň došlo k vybudování nových povrchů komunikací, což velmi výrazně změnilo kvalitu žití v obci.

V současné době obec připravuje nový územní plán, který otevře možnost dalšímu bydlení pro mladé rodiny, které ocení jak blízkost města Česká Lípa, ale zároveň lesa a přírody. Dalo by se psát o spoustě dalších věcí, ale přijeďte a můžete posoudit sami…

Plánů mám hodně nejen v obci, a i proto jdu do voleb, protože nejsem zvyklá sedět v koutě, ale chci, aby jednou moje děti byly pyšné, že právě jejich máma stihla pro ostatní něco užitečného udělat a je za ní kus práce vidět.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.