kandidát SLK Jiří Rýdl

Jiří Rýdl

33
57 let, Jablonné v Podještědí
starosta Jablonného v Podještědí od roku 2014
bez politické příslušnosti

Jsem rozvedený mám dva syny a v současnosti máme s partnerkou Janou v pěstounské péči 9 letou holčičku Gabrielu.

Původním povoláním OSVČ v oboru stavebnictví 1992 - 2013, před rokem 1992 jsem pracoval jako provozní chemik podniku DIAMO Stráž pod Ralskem a několik let po maturitě a základní vojenské službě jako montér tiskařských strojů ADAST Cvikov. Po podzimních komunálních volbách v roce 2006 jsem se stal členem Rady města. V letech 2010 až 2014 jsem vykonával funkci místostarosty a podílel se na obnově poškozeného obecního majetku po ničivých povodních v srpnu 2010. Od roku 2014 jsem starostou města Jablonné v Podještědí.

Proč jdu do voleb?

Dlouhodobě se snažím o rozvoj cestovního ruchu a infrastruktury, jak na půdě Mikroregionu Podralsko ( v současné době jsem místopředsedou tohoto spolku obcí ), tak i DMO Lužické a Žitavské hory. Tyto aktivity měst a obcí jsou dlouhodobě podporovány a spolufinancovány Libereckým krajem. S podporou a rozvojem turistického ruchu souvisí i výstavba nových cyklostezek, které se postupně daří ve spolupráci s vedením kraje realizovat. V našem regionu se jedná především o postupnou výstavbu cyklostezky sv. Zdislavy v délce 35 km, která propojí města a obce mezi Novým Borem a Bílým Kostelem. V letošním roce budou dokončeny úseky v Jítravě a v Kunraticích. Nelehkým úkolem LK je postupná rekonstrukce silnic II. a III. třídy. I v této oblasti se podařilo v našem regionu realizovat velké množství projektů a další jsou ve fázi příprav. Velmi zásadním krokem v sociální oblasti je výstavba domovů pro seniory a jeden z projektů by měl být realizován i v našem městě ve spolupráci kraje a soukromého investora. Společně s krajem řešíme v současnosti i projekt na podporu zaměstnanosti v našem městě a blízkém okolí. V krátkosti jsem vyjmenoval několik oblastí, které se neobejdou bez podpory kraje a spolupráce s městy a obcemi.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.