kandidát SLK Markéta Červinková

Markéta Červinková

18
23 let, Česká Lípa
studentka architektury
Starostové pro Liberecký kraj

Jako malá holka jsem se chtěla stát průvodčí a z vlaku pozorovat nádhernou českou krajinu. Postupem času jsem se dostala k vystudování oboru design interiérů, a protože mi svět ohraničený zdmi byl málo, vydala jsem se na dobrodružství jménem architektura.

Od architektury a urbanismu to byl už jen krůček k politice. Politika je totiž cesta, jak měnit své okolí k lepšímu. Rozhodla jsem se začít měnit své rodné město svým zapojením do místního samosprávného dění. Začala jsem upozorňovat na nedostatky, ale také se na jejich aktivní změně sama podílet.

Štve mě lhostejnost, baví mě nové výzvy, baví mě lidem srozumitelně přibližovat některá vzdálená témata zahalená v roušce mnoha neznámých formulací, naplňuje mě komunikace s lidmi a hledání nových souvislostí. Ty přináší nové a nové podněty a nápady...

Proč to všechno? Cítím odpovědnost za dobu, ve které žijeme. Jsem si vědoma toho, že tak jako ovlivňuje spousta drobností nás, ovlivňujeme velkým dílem tento svět i my, dnes a do dní budoucích. Díky za to, že na tomhle světě můžeme svobodně plout a objevovat, svobodně diskutovat, studovat i cestovat a poznávat. Planetu i sebe. A taky díky, že můžeme chybovat – největší poučení přichází právě odtud.

Vždycky jsem se chtěla vracet do rodné České Lípy, a na tom se nic nezměnilo. Náš kraj nadevšechno zbožňuji, a těším se, že bude příležitost pracovat na tom oživovat kořeny a DNA k našim domovinám nejen mezi mými vrstevníky.

Probouzet v lidech zájem o své okolí, bořit předsudky a nasazovat nové brýle, učit je koukat na město, regiony i kraj jinými dioptriemi, to vnímám jako své poslání. Každý jsme totiž součástí nějakého společenství – ať už je to společenství vlastníků, sousedské čtvrti nebo města – a jeho prostředí spoluvytváříme. A tak je to i v regionu, v celém Libereckém kraji. Vy, stejně jako já, můžete začít od úplných maličkostí, která mozaiku naší krajiny tvoří. A ten příběh můžeme začít psát společně.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.