kandidát SLK Mgr. Jaromír Dvořák

Mgr. Jaromír Dvořák

10
59 let, Nový Bor
starosta Nového Boru, krajský zastupitel, předseda Sdružení obcí Libereckého kraje
Starostové pro Liberecký kraj

Původním povoláním středoškolský učitel, dvacet tři let jsem učil na Obchodní akademii Česká Lípa, v roce 2010 jsem byl zvolen starostou nového Boru.

Dlouhodobě jsem členem Jiskry Nový Bor, Českého červeného kříže, následně Spolku přátel ČČK. S manželkou Věrou máme dvě dospělé děti Jaromíra a Michaelu, nově se pyšním vnoučkem Vojtíškem. Nejen Lužické hory rád projíždím na kole, v zimě na běžkách. Kromě všech podob turistiky relaxuji četbou, divadlem, vážnou hudbou a zahrádkařím, zajímám se o historii nejen českých zemí, a proto rád cestuji.

Zastupitelem Libereckého kraje jsem se stal v roce 2008. V minulosti jsem zastával funkci předsedy, následně místopředsedy výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost. Kromě podpory Center vzdělanosti LK jsem se vždy snažil o podporu péče a vzdělávání dětí s postižením.

Proč jdu do voleb?

Nechci, aby Novoborsko, potažmo Českolipsko bylo zapomenutým okresem na severu Čech. Je to místo nejen s úžasnou krajinou Lužických a Žitavských hor, Máchovým krajem, ale musí mít také fungující infrastrukturu. Tak jako „Lužky“ navazují na Českosaské Švýcarsko, potřebujeme mít například dopravní spojení do Ústeckého potažmo Středočeského kraje. Českolipská nemocnice musí být první linií pro nemocné více než sto dvaceti tisícového okresu. Proto, aby zde lidé mohli v klidu žít, potřebují funkční bezpečnostní složky. Podpora zaměstnanosti nesmí být jen formální, potřebujeme vytvářet nová pracovní místa. Důležitý je i funkční sociální systém, který by neměl být závislý jen na dotacích. Umět se postarat o seniory je vizitkou každé vyspělé společnosti. To vše začíná v obcích, městech, která potřebují podporu kraje. Jsem rád, že se umíme domluvit.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.