kandidát SLK Mgr. Zdeněk Hlinčík

Mgr. Zdeněk Hlinčík

38
60 let, Stráž pod Ralskem
starosta Stráže pod Ralskem
bez politické příslušnosti

V rámci vzdělávání jsem absolvoval SOU Chemické v Litvínově jako provozní chemik. Poté jsem nastoupil na SPŠ Chemickou do Mostu. Základní vojenskou službu jsem „odsloužil“ v Dukle Písek jako sportovec v armádním fotbalovém klubu. Následovalo dvouleté období profesionálního fotbalisty ve Škodě Plzeň. Poté jsem se vrátil do Stráže pod Ralskem a pracoval jsem deset let ve s. p. Diamo. Láska ke sportu mě přivedla na FTVS UK Praha, kde jsem v roce 1995 absolvoval jako sportovní manažer a učitel. Kromě toho jsem absolvoval Holandský institut CIMA B, týkající se marketingu. V našem městě byla zřízena příspěvková organizace PANDA SPORT, ve které jsem pracoval celkem 13 let jako ředitel. Na pět let jsem se vrátil do s. p. Diamo. Do funkce starosty města jsem byl zvolen v roce 2014 a opětovně v roce 2018.

Jsem „Strážský“ patriot, bydlím zde kromě anabází kolem studií a vojenské služby od narození. Jsem vděčný za to, že jsem mohl být u začátku PANDA SPORTU a podílet se na budování a zprovoznění sportovně rekreačního zázemí ve městě a také v současné době, kdy spolu se zaměstnanci úřadu a kolegy zastupiteli mohu ovlivnit rozvoj města. Za tu dobu se nám povedlo dokončit záměr snížení energetické náročnosti budov Městského úřadu s Poliklinikou, Základní školy a Kulturního domu, opravit komunikace ve městě za několik desítek miliónů korun, zajistit bezbariérový přístup v budově Městského úřadu, postupně investovat do sportovních zařízení ve městě, zrekonstruovat parkoviště u Minitexu a vybudovat „proluku“ na náměstí. Provedli jsme přípravu a zasíťování 23 parcel pro stavbu rodinných domů. Naše město má také krásnou historii spojenou hlavně s rodem Vartenberků. Letos dokončíme již čtvrtou etapu opravy fasád zámku Vartenberk, zrekonstruovali jsme Boží hrob, revitalizovali Zámeckou alej, instalovali jsme zrestaurované sochy na náměstí společně s Mariánským sloupem a u okružní křižovatky byla usazena socha Jana Nepomuckého. Pravidelně z rozpočtu města přispíváme na opravy kostela sv. Zikmunda. Došlo k navýšení částky do grantového fondu pro zájmové organizace ve městě. Přesto skončilo v roce 2019 hospodaření města s takřka 70 miliónovou rezervou finančních prostředků. Nejbližší investice plánujeme vložit v tomto roce do snížení energetické náročnosti výškového domu v Máchově ulici a bytového domu v ulici Jižní. Dojde k opravě vnitřních dispozic a obálky budovy plaveckého bazénu v hodnotě několika desítek miliónů korun. Pokračujeme v opravách komunikací a parkovišť a všech budov v majetku města.

Proč podporuji hnutí Starostové pro Liberecký kraj?

Jsem přesvědčen o tom, že starostové mají k potřebám a přáním občanů nejblíže. Jde o každodenní konfrontaci s názory a podněty. Mají okamžitě nastavené zrcadlo když se daří/nedaří cokoliv plnit. Vážím si všech kolegů za pracovitost, zkušenost a nadhled. Poslední zkouškou bylo zvládnutí situace s Covidem 19. Liberecký kraj v čele s hejtmanem patřil k nejlépe hodnoceným v rámci republiky.

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.