NÁŠ KRAJ, NÁŠ DOMOV, NÁŠ PLÁN

Ing. Radek Lípa

kandidát SLK Ing. Radek Lípa

Ve svém volném čase, pokud nějaký mám, se věnuji především svým dvěma dětem. Dále je mým koníčkem práce s mládeží, organizace letních táborů, myslivost a příroda a vše co s ní souvisí. Rád si také poslechnu tvrdší rockovou hudbu.

A teď pracovně - jsem rád, že se městu Zákupy daří čerpat finance z dotačních programů a investovat tyto prostředky do oprav majetku města. Daří se nám opravovat bytové a panelové domy, stavět chodníky, podporovat hasiče (nová zbrojnice a nové hasičské auto), budovat naučné stezky, zateplovat a rekonstruovat budovy a nezapomínat ani na památky.

Důležité pro mě je, že i Liberecký kraj v poslední době čerpá mnoho prostředků z dotací. Na rozvoji kraje je to znát i u nás. Českolipsko už není jen ten region dole. Investice do českolipské nemocnice a rozsáhlé opravy komunikací jsou toho důkazem. Za zmínku stojí například zajímavý projekt Křišťálové údolí.

Starostové pro Liberecký kraj je hnutí složené z lidí, kteří již něco dokázali a mají zkušenosti. Mluví za ně výsledky v jejich městech a obcích. A právě takoví lidé by měli vést i Liberecký kraj. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta je člověk, který se nebojí jít mezi lidi a poslechnout si jejich názor. Řeší problémy i té nejmenší obce a dokáže se problémům občanů kraje postavit čelem, nejsou mu lhostejné a dokáže je vyřešit. Otevřenost, vstřícnost a ochota pomoci, to jsou aspekty, se kterými jsem se setkal při svých jednáních se zástupci Libereckého kraje. A byl bych rád, kdyby to pokračovalo. Starostové pro Liberecký kraj jsou pro mě jistotou, že ochota pracovat pro kraj, pro obce a pro občany bude pokračovat.

Případ dobré spolupráce kraj – obec:

Severozápadní obchvat našeho města Zákupy. Město zafinancovalo projekt a pozemky, kraj zajistil finance a realizaci. V tuto chvíli už je stavba obchvatu téměř dokončena a my v Zákupech už vyhlížíme první den, kdy nám historickým centrem města přestanou jezdit kamiony.

MENU

Tento web používá cookies pouze pro měření návštěvnosti