NÁŠ KRAJ, NÁŠ DOMOV, NÁŠ PLÁN

Mgr. František Lufinka

kandidát SLK Mgr. František Lufinka
21
63 let, Železný Brod
starosta Železného Brodu, krajský zastupitel
bez politické příslušnosti

Povoláním pedagog se zaměřením na matematiku a tělesnou výchovu, 24 let jsem působil ve funkci ředitele střední školy. V roce 2014 jsem byl zvolen starostou města Železný Brod. Mezi nejsložitější věci k řešení patřila krajská rekonstrukce mostu přes Jizeru v roce 2015, kde město bylo „spoluúčastníkem stavby“, zateplení a výměna topného sytému sportovního centra, výstavba nové knihovny, sanační práce na skládce na Pěnčíně a budově Exathermu ve městě a přetrvávající dlouhodobá práce na projektu Greeenway Jizera, úsek Líšný – Železný Brod.

Jsem ženatý a mám dvě děti, relaxuji sportem: tenis, kolo, kopaná - tu jsem provozoval dlouho aktivně. Věnuji se i řemeslným pracem.

Zastupitelem Libereckého kraje jsem od roku 2017 a jsem i členem Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Důvod proč kandiduji do voleb?

Liberecký kraj se pod vedením SLK stal pro starosty obcí a měst partnerem, nikoliv protivníkem. Chtěl bych se nadále podílet na činnosti Libereckého kraje tak, aby propojení krajské politiky a samosprávy obcí a měst bylo na stejné úrovni jako dosud nebo ještě lepší. Máme mnoho společných cílů, které je nutné projednávat s městy, ale i s malými obcemi našeho nádherného kraje /doprava, komunikace, zdravotnictví, školství, sociální stabilita, zaměstnanost, životní prostředí, bezpečnost..../.

MENU

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.