MŮJ TÝDEN (nejen) NA KRAJI IV

MŮJ TÝDEN (nejen) NA KRAJI IV

Po relativním klidu způsobeném jarními prázdninami se minulý týden za odpočinkový rozhodně nedá označit. Ale posuďte sami J

Pondělí 11.3.

Po pravidelné poradě s oddělením veřejných zakázek, kde bylo stěžejním bodem zahájení prvních investičních akcí v oblasti komunikací, vypořádání námitek k výběrovému řízení na rekonstrukce komunikací a informace k důležitému a potřebnému květnovému semináři pro obce „Odpovědné zadávání veřejných zakázek“ následovala Porada uvolněných radních. Celé odpoledne pak vyplňovala Valná hromada ČSAD Liberec a společnosti Autocentrum NORD, a.s. Body schválené na základě mého pověření zastupitelstvem Libereckého kraje jsou dalším krokem k fungování vlastního autobusového dopravce Libereckého kraje. To je za stávající situace mezi soukromými dopravci pro Kraj naprosto stěžejní krok.

O vzrušení se v naší obci Prysk postarala větrná smršť a následný výpadek proudu jsem řešil v průběhu celého dne. Navazující běžná administrace, sepisování podkladů pro nový web obce Prysk a řešení provozu kiosku u požární nádrže už byly jen jakousi třešinkou na dortu.

Úterý 12.3.

V Prysku stále ještě ve znamení problémů s dodávkou elektřiny a v důsledku toho i přerušení dodávek pitné vody. Nepříjemnou situaci se nakonec podařilo vyřešit a po nutných opravách se život v Prysku zase vrátil k normálu. I když v některých částech až ve středu….

V rámci Kraje byl tento den ve znamení zasedání Rady. Stěžejními body v rámci resortu dopravy bylo především vyhlašování a schvalování výsledků výběrových řízení týkajících se rekonstrukcí komunikací. V oblasti investic jsme opět především řešili otázky týkající se veřejných zakázek. Přednést a obhájit více než sedmdesát bodů v resortech spadajících do mé gesce byl pro mě poměrně náročný úkol J

Úprkem jsem se ještě před obědem společně s paní radní Vinklátovou přesunul do Cvikova na 1. Lužickohorský miniveletrh cestovního ruchu. Naprosto skvělá akce pořádaná naší destinací Lužické a Žitavské hory se sídlem v Prysku J . Spousty krásných přednášek, příjemné prostředí, úžasná atmosféra. Prostě krása a pocit, že s tímhle projektem dokážeme v rámci cestovního ruchu ještě v budoucnu velké věci. Potíže s elektřinou v Prysku sice ještě přetrvávaly, ale situace už byla podstatně příznivější.

Středa 13.3.

Poměrně poklidná a povzbuzující práce v Prysku od velmi brzkých ranních hodin byla jen předzvěstí dalších pracovních povinností na Kraji. V Liberci na mě čekala porada s kolegy z Koridu. Dopravní obslužnost, nákup odbavovacích strojků, zajištění vlakové a autobusové dopravy, to jsou témata, která v mé kanceláři obzvláště rezonovala. Následovala důležitá tisková konference, v níž byla „mým“ tématem realizace stavebních úprav v okolí budovy Krajského úřadu a výstavba parkovacího domu. Toto téma je mi velmi blízké, už jen proto, že je do jeho realizace zapojena celá řada skvělých odborníků, se kterými je radost spolupracovat a získávat tak nové a nové znalosti a vědomosti. Myslím, že finální podoba okolí KÚ bude stát za to. Další série jednání na téma rekonstrukcí silnic, pojištění majetku Kraje a zajištění dopravní obslužnosti zakončilo posezení s generálním ředitelem Českých drah panem Kupcem. Za toto jednání zprostředkované panem hejtmanem jsem obzvláště rád. Věcně, bez emocí a velmi konstruktivně jsme probrali stávající situaci v oblasti zajištění vlakové dopravy a naši další možnou spolupráci.

Večerní setkání s kolegy starosty v Bílém Kostele mě už zastihlo lehce vyčerpaného, ale stále ještě vnímajícího novinky z území. Středeční maraton trvající od 5.00 do 22 hod. jsem přežil a těšil jsem se na čtvrtek J

Čtvrtek 14.3.

Tento den byl téměř celý zasvěcen práci pro mou milovanou obec a Svazek obcí Novoborsko. Ranní úředničení vystřídalo jednání s panem místostarostou a panem starostou města Česká Kamenice. Témat máme jako sousedi spoustu, ale řešili jsme především spolupráci v rámci Svazku obcí Novoborsko. Aby těch svazků nebylo málo, tak jsem hned po jednání vyrazil do mého oblíbeného Frýdlantu na jednání Mikroregionu Frýdlantsko. Byla to další část mého putování, coby člena vedení, po území Libereckého kraje. Tak jako tradičně jsem paním starostkám a pánům starostům nabídl pomocnou ruku, seznámil je s aktuálními projekty a vyslechl jsem si jejich podněty a připomínky. Kdyby byla všechna jednání takto příjemná, tak bych asi nechtěl dělat nic jiného J

Pátek 15.3.

Ranní chystání naší Josefovské zábavy v Prysku nebylo nikterak hektické a zbyla spousta času na organizování pracovních povinností našich obecních zaměstnanců. Radost asi byla jen na mé straně... Následoval rychlý úprk na Euroregion Tour 2019 do Jablonce nad Nisou. Radní pro cestovní ruch paní Vinklátová naštěstí změnila termín dovolené, a tak jsem nemusel zaskakovat na zahájení této zajímavé akce. Proběhl jsem stánky vystavovatelů a stihl jsem pozdravit i naše děvčata z destinace Lužické a Žitavské hory a města Česká Lípa.

Byl pátek, vyčerpání se stalo doslova hmatatelným, pršelo, byla zima, ale i tak to byl ideální a tento týden také první čas na trénink mého stářím ochablého těla. Po třiceti minutách popojíždění na terénním motocyklu v přívalech deště a několika pádech jsem usoudil, že sportu již bylo dost a pokračovat budu příště. To se mi nakonec podařilo jak v sobotu v kombinaci s hudební zábavou na sále OÚ Prysk, tak v neděli společně s preventivní prohlídkou obce. Zapomenout samozřejmě nemohu na páteční a sobotní čas strávený se svým malým chlapečkem Honzíkem, kterého jsem přes týden zatížen výčitkami poněkud zanedbával J

Pokud jste můj souhrn dočetli až sem, tak Vám moc děkuji, přijměte mou omluvu za délku příspěvku a těším se s Vámi na shledanou (nejen) v příštím týdnu.

H. Sviták


Další článek MŮJ TÝDEN (nejen) NA KRAJI III

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.