MŮJ TÝDEN (nejen) NA KRAJI VI

MŮJ TÝDEN (nejen) NA KRAJI VI

Nezadržitelně se blíží jaro a já stejně jako řada z Vás toužebně očekávám teplo, sluníčko a s tím spojené dobití baterií a zocelení zimou unaveného těla. Stále probíhající zapracování v nové pozici myslím probíhá uspokojivě a zde se můžete podívat na stručné shrnutí mého uplynulého týdne.

Pondělí nebývá nikdy příliš odpočinkovým dnem a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Porada uvolněných radních se týkala dotací spojených s finanční záštitou Kraje z jednotlivých resortů, vyhlášení programu na podporu stavebních úřadů a dalších bodů. Důležité bylo jednání s architektem města Semily panem Hilpertem, se kterým jsme řešili postup při posuzování investičních záměrů a osobu Krajského architekta. Greenway Jizera je už letitý záměr a odpolední jednání s Ing. Lukešem, jedním z prvních koordinátorů projektu, se týkalo i dalších cyklostezek.

Úterní odpoledne bývá jednou za měsíc vyhrazeno zasedání krajského zastupitelstva. Hlavními tématy v dopravě byly dotace na dětská dopravní hřiště, konsolidace společností v autobusové dopravě kraje, letní údržba komunikací či přehled veřejných zakázek. Coby „starý mazák“ jsem se už na druhém zasedání v roli náměstka odvážil pohlédnout do řad zastupitelů před sebou a i díky tomu celé zastupitelstvo krásně ubíhalo. Jsou ale hvězdy, které nehasnou a závěrečný vstup na téma dotací v sociálních oblastech, frýdlantské nemocnice a vysychání republiky české naše sezení tak trochu zdramatizoval. V dopoledních hodinách jsem se ještě sešel s panem starostou Mnichova Hradiště, panem starostou Mšena a senátorem Jiřím Voseckým. Řešili jsme kromě jiného dopravní silniční spojení Libereckého a Ústeckého kraje.

Středa byla ve znamení série jednání. Ráno práce na obci, porada pozemních komunikací s údržbami a rekonstrukcemi krajských silnic, porada zástupců Koridu ohledně autobusových spojů, jednání s dodavatelem bezpečnostních silničních prvků a večerní setkání se zastupiteli Svojkova.

Téměř celý čtvrtek jsem věnoval práci na obci. Veřejné osvětlení, řešení kolaudace přírodní nádrže, jarní úklid obce, příprava koncertu Michala Pavlíčka a dalších kulturních akcí, příprava projektu půdní vestavby v ZŠ a MŠ Prysk….. Má večerní návštěva v Dobranově byla hodně příjemným posezením se členy osadního výboru. Můj kamarád Tomáš Vlček byl iniciátorem setkání, které se hlavně, jak jinak, točilo kolem silnic, chodníků a padajících mostů. K debatě se připojil i pan senátor Vosecký. Neformální a pohodový „pokec“ se spoustou důležitých informací pro obě strany.

Pátek měl být podle původních předpokladů volnější, odpočinkový den. Posuďte sami. Od šesti do osmi práce v kanceláři OÚ Prysk a příprava večerního koncertu Michala Pavlíčka. V osm hodin odjezd do Stráže pod Ralskem na jednání s panem starostou a místostarostou ohledně destinace cestovního ruchu. Rychlý přejezd do České Lípy na seznámení s projektem týkajícím se sociálních služeb. Úprk do Oybinu na důležitou schůzku k přeshraniční spolupráci a přípravě záměrů na další plánovací období s dámami Károvou, Nastoupilovou a Daniel-Rublack spolu s pány Voseckým, Böerem, Michlem, Gottem a Rančákem. Ve zběsilém tempu zpět do Prysku na jednání ohledně pozemků obce a pak pozor!, vyzvednutí dítěte ze školy a návštěva holiče. Po odevzdání syna do náruče jeho milující matky následovalo zhruba dvou hodinové sezení nad tvorbou internetových stránek obce. Lehce po šesté jsem dorazil na sál OÚ, kde už byly v plném proudu přípravy na večerní koncert velmistra kytarového řádu Michala Pavlíčka. Mezi nošením beden, dvěma stovkami návštěvníků a poslechem skvělé hudby závěr odpočinkového dne, noci a rána krásně utekl a zbyl jen hřejivý pocit, jak se nám ta kulturní akce zase skvěle povedla. Díky!

Volna bylo tento týden poskrovnu, ale i tak se sobotní dopoledne podařilo vyhradit na další pokus o trénink na motocyklu. Parodie na svižnou jízdu terénem měla další nepěkné pokračování a umrtvení svalů mého ochablého těla přišlo poměrně záhy. Zbytek soboty jsem tudíž strávil coby hekající troska na gauči při sledování TV.

Pracovně nepracovní neděle začala výletem motoráčkem Hurvínkem z České Kamenice a při kochání se krásnou krajinou na hranicích krajů jsme s kolegy z Koridu stihli zevrubně probrat problematiku turistické a přeshraniční dopravy. Přejezd do Prahy na veletrh cyklistiky FOR BIKES znamenal jen decentní kontrolu stánků Lužických a Žitavských hor a nákup doplňků, které prostě nešlo nekoupit.

Děkuji za Váš zájem, přečtení mých postřehů a budu se těšit na naše setkávání.

H.Sviták


Další článek MŮJ TÝDEN (nejen) NA KRAJI V

Tento web neukládá žádné cookies ani nepoužívá jiné sledovací prvky. Jediné cookies mohou pocházet z Facebook widgetu na titulní stránce.