NÁŠ KRAJ, NÁŠ DOMOV, NÁŠ PLÁN

Jan Sviták - Prysk

Nejnovější články v blogu:

Prysk (německy Preschkau) je obec v Libereckém kraji, okrese Česká Lípa, na západě Lužických hor, severně od Kamenického Šenova, v nadmořské výšce 468 metrů. Obec leží v CHKO Lužické hory, v údolí Pryského potoka.
Dnes má charakter rekreační obce. Žije zde 444 obyvatel.

Jan Sviták, starosta obce Prysk, předseda Svazku obcí Novoborsko, ženatý, dvě děti.

Aktuální zprávy z Facebooku

Nová fotografie - Obecní úřad Prysk - obec Prysk

VÝSTAVA KŘÍŽOVÉ CESTY V sobotu 30.6. proběhne u příležitosti výročí 300 let od položení základního kamene kostela sv. Petra a Pavla v Horním Prysku představení a výstava dřevořezby křížové cesty místního rodáka a především skvělého člověka pana Petra Jelínka. Začátek akce spojené s vystoupením pana Martina Prokeše je naplánován na 10 hodin v areálu hřbitova u kostela. Křížová cesta bude vystavena v průběhu celého dne.

Vesnice roku a já

Vesnice roku a já Posted by svitak on 19 June 2018 Jsem vesničan. Cítím hodně silnou vazbu k naší kopcovité krajině, místu, kde žiji, kde pracuji. Nechápu vesnici jako sídlo s venkovskými nízkopodlažními rodinnými domy, minimem ulic a množstvím zeleně. Rozumím definici vesnice ...

Pokud se Vám bude chtít, tak se koukněte na nový článek na blogu :-)

Facebook

POZOR OZNÁMENÍ! Obec Prysk oznamuje, že je zrušeno Otevření rybníku v Dolním Prysku v termínu 23.6. O náhradním termínu Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Nová fotografie - Obecní úřad Prysk - obec Prysk

Pojďte na zelenou 😉 Zelená turistická značka z nádraží v Horní Kamenici přes Prysk na Panskou skálu je celá proznačená. Děkujeme KČT, kteří trasu připravenou obcí Prysk takto rychle dokončili. Na fotkách je druhá polovina trasy od Křížku pod Šenovským vrchem na Panskou. První část je popsána v jednom ze starších příspěvků.

Facebook

ZTRATIL SE PES Prosím o sílení. Chtěl bych tě poprosit o pomoc při hledání psa, který nám utekl v sobotu. Jedná se o bearded kolii (fena), střední velikost je čerstvě ostříhaná viz foto. Jmenuje se Fany. Děkuju kontakt viz níže -- Daniel Zátka - Betonárna Luhov Kostelní Vrch 149 471 14 Kamenicky Šenov tel.:724 105 729 zatkad@seznam.cz

Timeline Photos

PoŽÁRNÍ NÀDRŽ JE OPĚT PONIČENA! Neznámí vandalové už po druhé za sebou v noci zničili sloupky na požární nádrži. Někomu zřejmě vadí, že naše plovárna vypadá k světu.... Nainstalujeme fotopasti, ale je smutné, že se něčím takovým vůbec musíme zabývat. Obdobný případ jsme zaznamenali na Meixnerově stezce, kde se terčem siláckých výstupů staly rozcestníky.

Nová fotografie - Obecní úřad Prysk - obec Prysk

Proznačena první část trasy z vlakového nádraží v H.Kamenici přes Prysk na Panskou skálu. Zelená značka vás zavede na Fuchsovu a Meixnerovu stezku či Šenovský vrch. Trasa je vyznačena KČT ve spolupráci s obcí Prysk. Děkujeme.

Tento web používá cookies pouze pro měření návštěvnosti