NÁŠ KRAJ, NÁŠ DOMOV, NÁŠ PLÁN

Jan Sviták - Prysk

Nejnovější články v blogu:

Prysk (německy Preschkau) je obec v Libereckém kraji, okrese Česká Lípa, na západě Lužických hor, severně od Kamenického Šenova, v nadmořské výšce 468 metrů. Obec leží v CHKO Lužické hory, v údolí Pryského potoka.
Dnes má charakter rekreační obce. Žije zde 444 obyvatel.

Jan Sviták, starosta obce Prysk, předseda Svazku obcí Novoborsko, ženatý, dvě děti.

Aktuální zprávy z Facebooku

Facebook

Kiosek dneska 20.8.2018 uzavřen (sanitání den). Přijít se vykoupat můžete i tak :-) Děkujeme za pochopení.

OBRAZEM: Vlasta Chramostová pokřtila knihu o Prysku

Prysk – Údajně nejstarší chalupářka z Prysku na lidové zábavě pokřtila knihu, která se zabývá spolkovou činností v obci.

https://ceskolipsky.denik.cz/kultura_region/vlasta-chramostova-pokrtila-knihu-o-prysku.html

V Prysku pokřtí knihu o obci Vlasta Chramostová

Prysk – Velkolepou slavnost chystají na sobotu 18. srpna u nedávno otevřené požární plovárny v Prysku. Doslova zlatým hřebem celodenní akce bude křest knihy „10 stupňů ke zlaté“, kterou sepsal místní starosta Jan Sviták. Pokřtí mu ji herečka Vlasta Chramostová.

Sobotní velká událost je již za dveřmi. Zítra bude knížku v Prysku, těšíme se na paní Chramostovou 😊 Tak přijďte 😉 A pro upřesnění uvàdím, že autorem knihy je i Pavel Domalíp.

Facebook

Pokud se Vám bude chtít, tak si přečtěte osobní pohled starosty na současné dění v ČR. http://www.starostoveprolibereckykraj.cz/blogy/svitak/okurkova-sezona/

Facebook

LÉTO S PRYSKEM 18.8. 2018 - návrat k tradicím

Facebook

VALÍME DO VALŮ Obec Prysk pořádá v termínu 30.8. - 2.9. obecní výlet na setkání vítězných obcí Vesnice roku do Valů. Na programu je návštěva řady významných míst a samotná oslava v obci Valy. Doprava vlastní, ubytování na polodivoko. V případě zájmu o účast kontaktujte kancelář OÚ Prysk.

Prysk

3 oceány / 3 kontinenty / 30 dnů / 47 000 km / Roman Kramařík, který má v Prysku chalupu odstartoval před několika desítkami hodin na cestu kolem světa na "První sólový oblet světa českým letcem". Více informací se můžete dozvědět na webu: https://www.okridlenylev.cz Na jeho cestu na HitHitu zbývá ještě 9dní a již je naplněno 96% (https://www.hithit.com/cs/project/5071/okridleny-lev). Nejnovější informace můžete sledovat na FB profilu Mise Okřídlený lev a zde článek z Aktuálně.cz (https://magazin.aktualne.cz/rozhovor-roman-kramarik/r~71afec8e8a8011e8a6210cc47ab5f122/). Dalších mnoho článků lze vyhledat skrze google.

Facebook

VÝSTRAHA ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČÍ VZNIKU POŽÁRU STÁLE PLATÍ! Český hydrometeorologický ústav vydal z důvodu dlouhotrvajícího sucha a vysokých teplot výstrahu před požáry. V době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru je dle článku 5 nařízení Libereckého kraje č. 3/2016 zakázáno: a) rozdělávat ohně a odhazovat hořící nebo doutnající předměty ve volné přírodě, b) pálit klest a zbytky po těžbě na lesních pozemcích, c) provozovat jízdy parních lokomotiv, d) provozovat pyrotechnické práce, ohňostroje a podobné činnosti (např. létající přání, lampiony, pochodně).

Tento web používá cookies pouze pro měření návštěvnosti