Jan Sviták - Prysk

Nejnovější články v blogu:

Prysk (německy Preschkau) je obec v Libereckém kraji, okrese Česká Lípa, na západě Lužických hor, severně od Kamenického Šenova, v nadmořské výšce 468 metrů. Obec leží v CHKO Lužické hory, v údolí Pryského potoka.
Dnes má charakter rekreační obce. Žije zde 444 obyvatel.

Jan Sviták, starosta obce Prysk, předseda Svazku obcí Novoborsko, ženatý, dvě děti.

Aktuální zprávy z Facebooku

Knihovna Prysk

A je to tady! Další sobota v přírodě! Prosím o sdílení :-)

Lípa Musica - Sjaella

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica nabídl v neděli 7. října 2018 v české premiéře německou vokální skupinu Sjaella.

Facebook

PRYSK KULTURNĚ SPOLEČENSKÝ Jedeme dál a rozhodně neubíráme plyn. A to je teprve začátek :-)

Krása, kam se podíváš - Toulky s Rosťou Křivánkem

Ano, já vím, v Srbské Kamenici i v Prysku už jsme se spolu toulali,ale tahle Toulka bude trochu jiná. Tentokrát se totiž vydáme za Diovou dcerou Thálií, která - a málo se to ví - velmi miluje skalní a lesní scenérie. Českosaské Švýcarsko je krajem skal a lesů. Ochotnické spolky tu vznikaly už hluboko v devatenáctém století a většina z nich toužila zahrát si kromě hospodských sálů také v přírodě. Nedivte se, romatismus byl v největší síle a lidé začínali znovu objevovat nekonečnou krásu chrámu přírody.

Lípa Musica - Mezinárodní hudební festival

Vydařená premiéra v Prysku: První říjnový týden nabitý pěti festivalovými koncerty završila v neděli 7. října premiéra v Prysku. Lípa Musica zavítala popáté do místního kostela sv. Petra a Pavla a v české premiéře představila mladý německý vokální ansámbl Sjaella. Sexteto pěvkyň zpívajících duchovní písně v zajímavých novodobých aranžích i života plné a jímavé zpěvy lidové převážně ze severoevropského regionu vyprodaný kostel v Prysku jedním slovem nadchlo. Čisté a dokonale souznící hlasy, mladistvost výrazu, originalita a inspirativnost vybraných skladeb i jejich interpretace, to vše Sjaella nabídla a zasloužené výkřiky "Bravo!" a dlouhý potlesk vstoje korunovaly další vydařený festivalový večer. Foto: Lukáš Marhoul

Sjaella v duchovní pokoře i lidové rozpustilosti

„Duše, které se v souboru setkaly, dohromady vytvářely dojem naprostého uměleckého i lidského splynutí.“ „Středověkým skladbám bylo ušito progresivnější a modernější aranžmá.“ „Sjaella potvrdila vynikající a nápaditou německo

Sjaella

We are looking very much forward to singing a concert in our beautiful neighbour country Czech Republic for the first time!

Obecní úřad Prysk - obec Prysk

LÍPA MUSICA OPĚT V PRYSKU Již tuto neděli proběhne v kostele sv. Petra a Pavla v Horním Prysku další ze skvělých koncertů mezinárodního hudebního festivalu.

Již dnes od 17 hodin 😉

Facebook

DĚKUJI VOLIČŮM Děkuji Vám všem, kteří jste včera, či dnes přišli a možná ještě přijdete volit u nás v Prysku. Podpoříte tím kandidátku, kterou jsme pečlivě sestavovali ve snaze vytvořit tým, který bude pro Prysk v dalších letech skutečným přínosem. Věřím, že je náš mandát od voličů vyšší než dosavadních 39 % volební účasti a chápu, že pro některé z Vás byla možná absence volebního "boje" lehce demotivační. Takže pokud máte chuť, přijďte do zasedací místnosti OÚ Prysk vhodit volební lístek s kandidátkou Nezávislých pro Prysk. Každý Váš hlas pro nás znamená podporu a silnější mandát pro další práci v Prysku.

Nová fotografie - Obecní úřad Prysk - obec Prysk

VZPOMÍNÁNÍ 7 Turistické stezky nám v Prysku v posledních letech rostly jak houby po dešti. Meixnerova a Fuchsova stezka, Riedlův okruh po modré a stezka z Horní Kamenice přes Prysk a Šenovák k Panské skále. Pro turistiku a pohybu milovné jsme myslím udělali kus práce :-)

Tento web používá cookies pouze pro měření návštěvnosti